ארגון איסלאמי קיבל אחריות לפיגועים ברוסיה: "מתנה על הדם המוסלמי שנשפך"

ארגון בשם "וליאת דגסטאן" הצהיר כי הוא אחראי לפיגוע הכפול בוולגוגרד, שבו נהרגו 34 בני אדם. הרוסים האשימו בתחילה את הצ'צ'נים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

ארגון איסלאמי קיצוני קיבל אחריות לשני פיגועי ההתאבדות בעיר וולגוגרד (לשעבר סטלינגרד) ברוסיה בחודש שעבר, בהם נהרגו 34 בני אדם. בסרטון שפרסם הארגון "וליאת דגסטאן" איים הדובר לבצע פיגוע באולימפיאדת החורף בסוצ'י, שתחל בחודש הבא.

האדם שהופיע בסרטון אמר ברוסית: "אם תקיימו את האולימפיאדה, תקבלו מתנה מאיתנו, לכם ולכל התיירים שיבואו. היא תהיה עבור כל הדם המוסלמי הנשפך ברחבי העולם מדי יום, באפגניסטאן, סומליה או סוריה, בכל העולם. זו תהיה נקמתנו".

בסרטון נאמר כי שני מחבלים, סולימאן ועבד אל-רחמן, ביצעו את הפיגועים בשם הארגון, והם קשורים לארגון טרור עיראקי בשם "אנסאר א-סונה". ב-29 בדצמבר התפוצץ מחבל מתאבד בתחנת הרכבת בוולגוגרד, ובתקשורת הרוסית מיהרו לדווח כי מדובר באוקסנה אסלנובה, מחבלת צ'צ'נית. כעבור 24 שעות התפוצץ מחבל מתאבד נוסף באוטובוס בעיר.

האוטובוס מהפיגוע השני בוולגוגרד, ב-30 בדצמברצילום: אי–פי

עד כה היתה הסברה כי לפיגועים בדרום רוסיה אחראי הארגון "אמירות הקווקז", שבראשו עומד דוקו אומארוב, שקרא לכל גורמי הטרור בצפון הקווקז לנסות לפגוע במשחקים בסוצ'י, כדי לפגוע במעמדה של רוסיה. כמו כן, ההערכות היו כי את הפיגועים ביצעו מחבלות צ'צ'ניות הידועות בכינוי "אלמנות שחורות".

למרות הדיווחים כי סוצ'י היא מטרה עבור הקיצונים בקווקז, גם עלו הערכות כי בשל האבטחה המוגברת של רוסיה באזור הם לא יתמקדו במשחקים האולימפיים שייערכו שם. בין היתר, צפוי אזור סוצ'י להיות אזור מבוצר, שהכניסה אליו תתאפשר רק בדרכון מיוחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ