לראשונה זה 7 שנים: שיחות בדרג גבוה בין הקוריאות

השיחות שהתארכו לתוך הערב נועדו לעסוק באיחוד משפחות ובתרגיל הצבאי המשותף לדרום קוריאה וארה"ב. נציג הדרום: "תהום מפרידה בין הממשלות"

לוגו ד-פ-א
ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ד-פ-א
ד-פ-א

פגישות ראשונות בדרג גבוה בין נציגי נערכו היום (רביעי) לראשונה מזה שבע שנים. הפגישה, שדרכה סיאול מקווה להשיג התקדמות בנושאים הומניטריים, התארכה לתוך הערב. דובר משרד האחדות של דרום קוריאה הודה כי "תהום מפרידה" בין שתי הממשלות בנושאים המרכזיים, שנפגשו בשטח המפורז בין המדינות.

ראש המשלחת מדרום קוריאה, קים קיו היון, אמר לפני תחילת השיחות כי בראש סדר העדיפויות שלו נמצא , ואמר שהוא רוצה לוודא שמפגשי המשפחות שמתוכננים להמשך החודש הנוכחי יתקיימו כמתוכנן. צפון קוריאה ביטלה את האיחודים שתוכננו לספטמבר בין משפחות שהופרדו במלחמה שהסתיימה ב-1953.

גורמים דרום קוריאנים ציינו כי בראש סדר העדיפויות של השכנה מצפון עומד דווקא ביטול המבצע הצבאי המשותף של צבא דרום קוריאה וצבא ארה"ב שמתוכנן ל-24 בפברואר. גם וושינגטון וגם סיאול דחו את הקריאות לביטול המבצע, אותו פיונגיאנג מגדירה כ"הכנה לפלישה צבאית".

נציגי שתי הקוריאות לוחצים ידיים לפני השיחותצילום: אי–פי

צפון קוריאה הציעה לקיים דיאלוג כללי על הנושאים המשותפים בינה לבין הדרום ביום שבת אך לא פירטה אילו נושאים יידונו בפגישה. המדינה מנסה זה זמן מה להגיע לפיוס בינה לבין שכנתה הדמוקרטית מדרום, אך נתקלה בספקנות מצידה.

דרום קוריאה קראה לצפון להתקדם לקראת פירוק תוכניתה הגרעינית. המתח בין הקוריאות עלה בחדות מאז שצפון קוריאה ערכה בשנה שעברה, אך למרות זאת המדינות הסכימו בשבוע שעבר לערוך סבב נוסף של איחוד משפחות, שייערכו בין ה-20 ל-25 בפברואר בהר קומגאנג בצפון קוריאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ