מנהיג האופוזיציה של מלזיה הורשע שוב במעשה סדום

אנוואר איברהים נידון לחמש שנות מאסר, ואף שיערער לא יוכל להתמודד לתפקיד ציבורי. גורמים באופוזיציה טענו: מדובר בהרשעה פוליטית כדי להחלישנו

תומס פולר, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומס פולר, ניו יורק טיימס

בית משפט לערעורים במלזיה הרשיע שלשום (שישי) את אנוואר איברהים, מנהיג האופוזיציה, בביצוע מעשה סדום, וגזר עליו 5 שנות מאסר. התלונה נגדו הוגשה בשנת 2008 על ידי מוחמד סייפול בוכארי אזלאן, עובד לשעבר במטה הבחירות שלו.

העונש על מין אנאלי, או "יחסי מין המנוגדים לטבע", כפי שהם מוגדרים בחוק, הוא 20 שנות מאסר. בית המשפט לערעורים הפך על פיה פסיקה משנת 2012 שזיכתה את אנוואר, וטען כי ההערכאה הקודמת שגתה כשפסקה שהדנ"א ששימש כראיה היה מזוהם.

אנוואר, בן 66, היה בעבר סגן ראש ממשלת מלזיה וגורש ממפלגת השלטון לפני 16 שנה. השבוע הוא היה אמור להודיע על מועמדותו בבחירות המקומיות במדינה, ואילו ניצח היה שולט על מדינת סלאנגור, העשירה ביותר במלזיה, שבה שולטת האופוזיציה. אף שהודיע שערער, ואף ששוחרר בערבות, ההרשעה תמנע מאנוואר להיבחר לכל תפקיד רשמי.

אנוואר איברהים עם תומכיו ביציאה מבית המשפט במלזיהצילום: אי–פי

"קיבלתם את מה שרציתם!", צעק אנוואר בבית המשפט, לפי דיווחים של סוכנות ידיעות מקומית. רבים ממתנגדי המשטר במלזיה תיארו את ההרשעה כניסיון לפגוע בעליית האופוזיציה בתקופה שבה פוחתת הפופולאריות של מפלגת השלטון, וכי מערכת המשפט במדינה מוטה ולא עצמאית.

"אחרי יותר מ-15 שנים, משתמשת הקואליציה באותה טקטיקה עתיקה", אמרה האנה יאו, חברת בית הנבחרים ממפלגת הפעולה הדמוקרטית שבאופוזיציה, "בושה. זה פתטי". ג'ן פסאקי, דוברת משרד החוץ האמריקאי, אמרה שלשום כי משפט אנוואר "מעורר חשש רב לגבי שלטון החוק ועצמאות בתי המשפט במלזיה", שבה אמור לבקר נשיא ארה"ב אובמה בחודש הבא.

ב-1999 הואשם אנוואר בביצוע מעשה סדום, בתיק נפרד שעליו ריצה שש שנות מאסר. ההרשעה בוטלה ב-2004, אך בית המשפט הותיר על כנה את הקביעה שאנוואר ניצל לרעה את סמכויותיו כשר כדי לבטל את האישומים נגדו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ