חמישה גברים הורשעו באונס קבוצתי של שתי נשים במומבאי

החמישה הורשעו בשני מקרים שבן תקפו מינית נשים בבניין נטוש בעיר ההודית. בית משפט צפוי לגזור עליהם עונש שלא יפחת מ-20 שנות מאסר

מנסי צ'וקסי ואלן בארי, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנסי צ'וקסי ואלן בארי, ניו יורק טיימס

בית משפט במומבאי הרשיע אתמול חמישה גברים באונס קבוצתי של שתי נשים, צלמת עיתונות ומוקדנית, בשנה שעברה בבניין נטוש בעיר. המקרה זעזע את העיר, שהתגאתה במשך שנים רבות באווירה הקוסמופוליטית והמתקדמת, יחסית, השוררת בה. לדברי השופט, על המורשעים ייגזרו היום עונשים, שינועו בין 20 שנות מאסר למאסר עולם.

שלושה גברים שהיו רגילים להתאסף בבניין המפעל הנטוש הואשמו בשני הפשעים. גבר אחר הורשע בהשתתפות באונס הצלמת, ונאשם נוסף, מוחמד אשוואק שייח, הורשע בהשתתפות באונס המוקדנית. גבר שישי, שהואשם באונס העיתונאית, והיה מתחת לגיל 18 כשביצע את הפשע, נשפט בבית משפט נפרד לנוער.

משפט האונס הקבוצתי הזה מעיד על הגלים שעורר האונס הקבוצתי של הסטודנטית לפיזיותרפיה ב–2012 באוטובוס נוסע בניו דלהי. גל של מחאות התעורר בעקבות מותה של הצעירה, וחולל שינויים נרחבים בהודו. הפרלמנט ההודי גם הקים בית משפט לשיפוט מהיר של מקרי אונס, וחוקק חוקים חדשים המטילים עונש מוות בהקשר למקרי אונס אכזריים במיוחד.

מעצר חשודים באונס קבוצתי של צעירה בכפר בהודו ש"הואשמה" בקיום "יחסים לא מורשים" עם גבר אחר בינואר האחרוןצילום: אי–פי

אונס העיתונאית היה מהסוג שלפני מספר שנים לא היה אפילו מדווח. בעדויות נכללו דיווחי שוטרים, שמהם עולה כי הנאשמים פעלו ללא חשש מהמשטרה. הם זימנו בטלפון הנייד חברים שלהם לבניין הנטוש בעזרת משפט הצופן "הטרף הגיע", ואחר המעשה שחררו את הנאנסת באזהרה שאם תדווח, הם יפרסמו תמונות שצולמו בשעת מעשה.

אולם, הצלמת, שזהותה לא פורסמה, הלכה ישירות לבית חולים ודיווחה על הפשע. המשטרה פתחה בחיפוש נרחב ועצרה במהירות חמישה גברים ותיעדה את הודאותיהם. למשפט התמנה תובע שהתפרסם במשפטים נגד מחבלים, ומתגאה במספר שיא של 628 מאסרי עולם, 30 גזרי דין מוות ו–12 גברים, שלדבריו, נשלחו לגרדום. הגברים הודו בחמישה מעשי אונס שביצעו באותו המקום. אחרי שזיהתה את הנאשמים כגברים שתקפו אותה, המוקדנית פנתה למשטרה, סיפרה את גרסתה, ואמרה שהיא מוכנה להעיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ