עונש מוות לשלושה גברים שאנסו צלמת בהודו

השלושה נידונו למוות בתלייה על בסיס החוק שעבר לאחר אונס הצעירה בניו דלהי. השופטת קבעה כי העונש "ישלח לחברה מסר חזק וברור"

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

בית משפט בהודו גזר היום (שישי) עונש מוות בתלייה על שלושה גברים שהורשעו במפעל טקסטיל נטוש במומבאי בשנה שעברה. הנאשם הרביעי נידון למאסר עולם. גזר הדין ניתן לפי החוקים החדשים שנחקקו בהודו בעקבות הסערה הציבורית שפרצה לאחר האונס הקבוצתי של צעירה בניו דלהי ב-2012, המאפשרים לגזור עונש מוות על מורשעים בתקיפות מיניות מרובות.

"זוהי הפעם הראשונה בהודו בה ניתן עונש מוות למורשעים כשהקורבן בחיים", אמר התובע, אוג'וואל ניקאם. השלושה היו בין חמישה גברים שנידונו בחודש שעבר למאסר עולם על אונס אישה אחרת באותו מקום בעיר ביולי 2013, חודש לפני אונס הצלמת. השופטת בבית המשפט במומבאי, שאליני פאנסלקר ג'ושי, קבעה כי "יש לגלות אפס סובלנות למקרים כאלה, ולשלוח לחברה מסר חזק וברור". 

הצלמת, בת 22, מתמחה במגזין שפועל במומבאי, הגיעה למפעל הנטוש עם חבר לעבודה במשימת צילום כשהותקפה על ידי הארבעה, שהכו וכפתו את הגבר שהיה עמה. לאחר שהמקרה התפרסם, צעירה בת 18 חשפה כי הותקפה באותו מקום חודש קודם לכן.

התובע הכללי אוג'וואל ניקאם לאחר מתן גזר הדין במומבאי, היוםצילום: אי–פי

הודו החמירה את העונשים על עבירות מין ופעלה לזירוז משפטי אונס במערכת המשפט האיטית שלה, לאחר אונס סטודנטית בת 23 באוטובוס בבירה שעורר מחאה עולמית. הצעירה מתה מפצעיה שבועות לאחר האונס, וארבעה מהתוקפים . המשפט בשני המקרים הסתיים בתוך שבעה חודשים. ארבעה המורשעים באונס במומבאי יכולים לערער על גזר הדין תוך שלושה חודשים.

במקרה אחר, נידונו היום לתקופות מאסר שונות 24 גברים בשל חטיפה ואונס של נערה במדינת המחוז קרלה ב-1996. בית המשפט זיכה את כל הנאשמים מלבד אחד ב-2005, אך בית המשפט העליון של הודו הורה בשנה שעברה על משפט חוזר, וזה הושלם תוך שישה חודשים. אחד הגברים נידון למאסר עולם ו-23 האחרים ירצו בין שבע ל-11 שנות מאסר.

הצעירה, שהיתה בת 16 בעת האירוע, נחטפה ונאנסה בבתים, בתי מלון, מכוניות ואוטובוסים ציבוריים במשך יותר מחודש וחצי. בין המורשעים גם פרופסור בגמלאות, עורכי דין, אנשי עסקים ועובדי ממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ