פקיסטאן: תינוק הואשם בניסיון רצח והוברח למקום מסתור

מוסא חאן בן תשעה חודשים מואשם יחד עם משפחתו ותושבי שכונת העוני בה הוא גר בכך שהשליכו אבנים על עובדי חברת גז שבאו לנתק את בתיהם

דקלאן וולש, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דקלאן וולש, ניו יורק טיימס

הפרשה האבסורדית שבמרכזה תינוק המואשם בניסיון רצח, קיבלה אתמול (שלישי) תפנית, לאחר שבני משפחתו העבירו את מוסא חאן בן תשעת החודשים, מביתו למקום מבטחים. השלטונות מאשימים את הפעוט, יחד עם ארבעה מבוגרים, בהשתתפות במחאה אלימה שהתרחשה בפרבואר בשכונת עוני של לאהור, וביידוי אבנים. התקרית אירעה לאחר שתושבי השכונה החלו להשליך אבנים על עובדי חברת גז, שבאו לנתק את בתיהם מאספקה, מאחר שלא שילמו את חשבונותיהם. בעקבות זאת האשימה המשטרה בני משפחה שלמה בניסיון רצח, כולל את מוסא התינוק.

הפרשה הגיעה לשיאה ביום חמישי שעבר, כשהתינוק הבוכה הובא לבית המשפט כדי לקחת ממנו טביעות אצבעות. הוא נרגע רק לאחר שקיבל בקבוק חלב. "הוא אפילו לא יודע להחזיק לבדו את הבקבוק כמו שצריך, אז איך הוא יכול להשליך אבנים?" תהה סבו מוחמד יאסין באוזני כתבים שעמדו מחוץ לבית המשפט. ביום שלישי העבירו בני המשפחה את מוסא לפייסלאבאד הסמוכה, כדי לגונן עליו מפני מה שכינו "הלחצים" של השלטונות.

מוסא חאן נרגע לאחר שפרץ בבכי כשנדרש לתת טביעות אצבעות בבית המשפט. צילום: TOPSHOTS

כלי התקשורת במדינה הדגישו את הגיחוך שבפרשה, הממחישה לדברי מקטרגיה של פקיסטאן את חוסר תפקודה של מערכת המשפט במדינה, הלוקה לא פעם בסדרי עדיפויות תמוהים. משפטנים אומרים שמשטרת פקיסטאן מגישה לעתים קרובות כתבי אישום מוגזמים נגד משפחות עניות כאמצעי של ענישה קולקטיבית.

ואולם, נראה שהתיק עומד להיסגר בקרוב. שחבאז שריף, ראש מחוז פונג'אב ואחיו של ראש הממשלה נאוואז שריף, הורה לפתוח בחקירת נסיבות האירוע. פרקליטו של התינוק טען שעל פי חוקי פקיסטאן, אי אפשר להעמיד לדין ילדים מתחת לגיל שבע. מוסא שוחרר בערבות עד לדיון הבא בבית המשפט, ביום שבת. 

מוסא חאן נדרש לתת טביעות אצבעות בבית משפט. צילום: TOPSHOTS

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ