אסון המעבורת בדרום קוריאה: כל אנשי הצוות במעצר

הצוללנים עדיין מתקשים להיכנס לתוך האנייה שטבעה, והמשפחות מאשימות את הממשלה בהתנהלות איטית ובטעויות בזיהוי הגופות שהועברו לקבורה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

כל 15 , במעבורת לפני עשרה ימים נמצאים במעצר לאחר שהרשויות בסיאול עצרו הבוקר (שבת) עוד ארבעה מחברי הצוות. 11 האחרים, בהם הקברניט, כבר היו בידי הרשויות. כולם חשודים בגרימת מוות ברשלנות ובכך שכשלו לסייע לנוסעים במצוקה עם טביעת המעבורת "סוול".

עד כה נמשו מהמים 187 גופות, ו-115 אחרים נעדרים בחזקת מתים. רק 174 בני אדם ניצלו, בהם 22 מ-29 אנשי הצוות. השבעה שלא נעצרו החזיקו במשרות שאינו קשורות בהשטת הספינה, כמו טבחים או מנהלי משק.

או יונג סוק, אחד מאלה שנעצרו הבוקר, אמר כי הוא ואנשי צוות אחרים עשו את כל שביכולתם להציל חיים. לדבריו, הוא ועוד ארבעה פעלו מסירות סמוכות כדי לנפץ חלונות במעבורת הטובעת וחילצו בשלום שישה נוסעים שנתקעו בתאיהם. הקברניט לי ג'ון סוק אמר לכתבים לאחר מעצרו כי השהה את הוראת הפינוי מאחר שכלי שיט אחרים טרם הגיעו לסייע, והוא פחד לביטחון הנוסעים במים הקרים.

חבר בצוות החילוץ לצד קרובת משפחה של אחד הנספיםצילום: אי–פי

צוללנים סיפרו לרשויות כי הגיעו לשני חדרים גדולים במעבורת הטבועה, שם נמצאים רבים מהנוסעים שנספו. הם דיווחו כי החדרים "מלאים בגופות". הם נאלצו להפסיק את החיפושים בגלל . הזרמים התת-ימיים היו חזקים גם הבוקר, כפי שהיו בימים ראשונים לחיפוש, והצוללנים עדיין נאבקים כדי להיכנס לתוך האנייה. כמו כן, חפצים כבדים שהועתקו ממקומם בהתהפכות חוסמים את הגישה.

שני החדרים הללו נועדו לאכסן נוסעים רבים יחדיו, אחד מהם בחרטום והאחר בירכתיים. 50 תלמידים דאנוון בעיר באנסאן היו באחד מהם. תלמידים מהעיר מהווים 80% מ-302 הנספים, והנעדרים בחזקת מתים. הם היו בדרכם לנופש באי ג'ג'ו. החקירה כרגע מתמקדת בנהלים בלתי תקינים בתחום המעבורות במדינה, כולל בתכנון כלי השיט, שהביאו להתהפכות המעבורת.

המשפחות כועסות על הקצב שבו מתקדמת פעולת החילוץ ומאשימות את בדחיית עזרה, שהיה עליה לקבל, בעיקר בסיוע לפעולות הצוללנים שהיה מאפשר להם לשהות זמן רב יותר מתחת למים. כמו כן, עלו דיווחים בתקשורת בדרום קוריאה שלפיהם גופות שחולצו הועברו למשפחות הלא נכונות, ושהטעויות התגלו רק לאחר שהגופות נלקחו לקבורה. אתמול הודיעה הממשלה כי טעויות כאלה אכן קרו, ואמרה כי היא פועלת למנוע אותן באמצעות זיהוי בבדיקות דנ"א או בטביעות אצבעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ