גוף רשמי בצפון קוריאה כינה את נשיאת דרום קוריאה "זונה"

צפון קוריאה תקפה בארסיות את נשיאת שכנתה, והשוותה אותה ל"פרוצה ערמומית" המתמסרת ל"סרסור" שלה, ברק אובמה

טניה בראניגן, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טניה בראניגן, גרדיאן

בהודעה שפורסמה היום (ראשון), תוארה פארק גיון-הייאה כ"אשת ניחומים" של אמריקה, תיאור העשוי להכעיס רבים מאזרחי , שבה שורר עדיין זעם רב על מצוקתן של אלפי הנשים הקוריאניות שאולצו לשרת את החיילים היפנים בבתי הזונות שלהם בתקופת מלחמת העולם השניה.

הדברים המעליבים נגד נכתבו על ידי ארגון צפון קוראיני הדוגל בסיפוח דרום קוריאה ומחשיב את הממשל שם כלא לגיטימי, ששמו הוועדה לאיחוד בדרכי שלום של הקוריאות (CPRK), לאחר ביקורו בן היומיים של נשיא ארה"ב בסיאול. הנשיא האמריקאי הגיע אתמול למלזיה, התחנה הלפני אחרונה . פיונגיאנג ידועה בהתבטאויותיה המתלהמות, אך ההתקפה הנוכחית היא אישית בצורה חריגה.

בתחילת החודש פרסמה התקשורת הצפון קוריאנית מאמר שכותרתו היתה "אנחנו מאשימים את הכלבה פארק", ובו היא תוארה כמטורפת, אידיוטית וחיה קרת דם. המאמר הדגיש את העובדה שמעולם לא נישאה ולא ילדה ילדים.

נשיאת דרום קוריאה פארק גיון-הייאה וברק אובמה בסיאול, ביום שישיצילום: אי–פי

הדברים הובאו בצורת ציטטות מדבריהם של אזרחים צפון קוריאנים מן השורה, אך ההודעה המעליבה האחרונה, שפורסמה על ידי סוכנות הידיעות הרשמית של , KCNA, מוצגת כהודעה של גוף רשמי.

הודעה זו פורסמה ימים ספורים אחרי התקפה חריפה במיוחד שתיארה את יו"ר ועדת האו"ם לזכויות האדם בצפון קוריאה כ"זקן שטוף זימה". פיונגיאנג כעסה על הדו"ח של הצוות, שקבע כי בצפון קוריאה מבוצעות פגיעות קשות בזכויות האדם בקנה מידה שאין לו דומה בעולם המודרני.

"מה שפארק עשתה הפעם לפני אובמה מזכיר נערה לא־דיסקרטית המתחננת בפני גנגסטר להכות מישהו, או זונה גחמנית המבקשת מהסרסור שלה לפגוע באחרים בעוד שהיא נותנת לו סקס", נאמר בהודעת CPRK. פארק "חשפה את אישיותה האמיתית כחנפנית מרושעת ובוגדת, אשת ניחומים מזוהמת לארה"ב, ופרוצה ראויה לשמצה שמוכרת את ארצה", לשון ההודעה.

בהודעה נאמר עוד כי מסעו של אובמה הוכיח שצפון קוריאה צדקה כשהסיקה שעליה לפעול כלפי ארצות הברית "רק בכוח, לא רק באמצעות שיחות, ולבסוף ליישב את החשבונות איתה בעימות גרעיני מכריע". אובמה ופארק הזהירו את פיונגיאנג שהיא מסתכנת בהקשחת הסנקציות עליה אם תערוך ניסוי גרעיני רביעי.

CPRK מאשימה את אובמה גם ב"אדישות כללית לצערם של הדרום קוריאנים" על , שבה נספו ונעדרים יותר מ–300 בני אדם, בהם ילדים רבים.

"אילו היה לאובמה קמצוץ של אתיקה ומוסר, הוא היה דוחה את ", נאמר בהודעה, על אף שאובמה הביע את תנחומיו לסיאול והציע עזרה 24 שעות אחרי האסון. לעומת זאת, פיונגיאנג הביעה את תנחומיה רק שבוע לאחר מכן.

בהודעה נרמז כי פארק תירצח כמו אביה, הרודן לשעבר פארק צ'ונג–הי. "גנים לא משתנים", הדגישה הוועדה. ואולם, מומחים לא מאמינים שהמניע להתקפות נגד הבת נובעות מעוינות כלפי האב.

ג'ון דלורי מאוניברסיטת יונסיי אומר שההתקפה הנוכחית של הצפון קוריאנים מוכיחות עד כמה הם אינם מכירים את הדרום. "יש סדקים עמוקים בדרום קוריאה, והם היו יכולים לנצל את זה לטובתם", הוסיף. לעומת זאת, ההשוואה ל"אשת ניחומים", בעיקר, פוגעת בנושא רגיש ומעליבה לא רק את פארק אלא גם את הנשים ששרדו את בתי הזונות של מלחמת העולם השניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ