מלך תאילנד תומך בשלטון הצבאי במדינה

המלך פרסם הודעה בה קרא לפיוס בעם. הרמטכ"ל התאילנדי פנה לתקשורת ולאזרחים וביקש: "אל תמתחו ביקורת, אל תעוררו בעיות, אין בזה תועלת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מנהיג החונטה הצבאית של תאילנד, זכה היום (שני) לתמיכה רשמית מהמלך, וקרא למפגינים, לתקשורת, וליריביו הפוליטיים להימנע ממחלוקות ומפילוג בעם.

לבוש במדים לבנים חגיגיים, גנרל פריות צ'אן-אוצ'ה דיבר במסיבת עיתונאים אחרי שהמלך, פומיפון אדוניאדט, הסמיכו לניהול ענייני המדינה בהוראה מלכותית שקוראת ל"פיוס בין האנשים". בדבריו הצדיק פריות את ההפיכה עליה הוכרז ביום חמישי, באומרו כי היה חייב להשיב סדר לתאילנד אחרי שבעה חודשים של עימותים אלימים בין הממשלה שהודחה לבין המפגינים שקראו להתערבות צבאית. "הדבר החשוב ביותר כרגע הוא לשמור על שלום וסדר במדינה", אמר הגנרל. "כשהעימות הסלים, ולא היה פתרון לאלימות, נאלצנו לפעול".

מאז חודש נובמבר נהרגו 28 אנשים ויותר מ-800 נפצעו בתקריות אלימות שונות. "אני לא כאן כדי להתווכח עם איש. כוונותינו טהורות, ונישאר שקופים.. כולם צריכים לעזור לי", אמר פריות והוסיף: "אל תבקרו. אל תעוררו בעיות. אין בזה תועלת".

מהשבוע שעבר מגביל הצבא את המחאות על ידי מעצר דמויות מפתח בתנועת המחאה. אנשי הצבא עצרו את ראשת הממשלה יינגלוק צ'ינאווט  לאחר שהדיחו אותה. כמוה נעצרו גם מרבית חברי הקבינט המודחים ועשרות פעילים פוליטיים. גורלה של יינגלוק, שהסגירה עצמה ביום שישי, ושל רבים מהאחרים אינו ידוע, למרות דיווחים על שחרורה אתמול. הצבא הודיע כי ישחרר את רוב העצורים בתום שבעה ימים.

פריות פנה במסיבת העיתונאים לתקשורת: "שלטו במסר שלכם. כל מי שמפרסם בפייסבוק דבר מה שמסית, אחשיב זאת כהסתה נגד השלום במדינה", אמר. "אתם באמת רוצים לחזור לימים עברו? בשעה זו יש אנשים שמגיעים להפגין. אתם באמת רוצים לחזור אחורה?", שאל הרמטכ"ל. "אם כן, יהיה עליי לכפות את החוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ