מחאה בהודו סביב עץ עליו נתלו גופות שתי בנות דודות שנאנסו

התושבים לא אפשרו למשטרה לגשת לגופות עד שהחשודים ייעצרו. בתקרית אחרת באזור נעצרו 3 גברים בחשד שפצעו אנוש אם של מתלוננת על אונס

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

התמונות בידיעה קשות לצפייה

מאות תושבי כפר בהודו התכנסו אתמול (רביעי) סביב עץ עליו נתלו גופותיהן של שתי בנות דודות, שנאנסו ונרצחו על ידי כמה גברים. התושבים מצאו את הנערות במהלך הבוקר, שעות לאחר שנעלמו מהשדות סמוך לבתיהם בכפר קטרה שבמדינת המחוז אוטר פראדש בצפון המדינה, כך מסר רב-פקד אטול סקסנה ממשטרת הכפר. הנערות, בנות 14 ו-15, יצאו אל השדות מאחר שלא היו שירותים בביתן.

התושבים נותרו סמוך לעץ במהלך יום רביעי, ומחו על תגובתה הרפה של המשטרה לרצח. בטלוויזיה ההודית נראו התושבים יושבים מתחת לגופות הבנות, מונעים מהרשויות להוריד אותן עד שהחשודים ייעצרו. המשטרה עצרה שני קציני משטרה ושני גברים מהכפר בחשד למעורבותם בהמשך היום, והיא מחפשת אחר שלושה חשודים נוספים. נתיחה שלאחר המוות אישרה כי הבנות נאנסו ונחנקו לפני שניתלו, כך אישר השוטר.

לטענת התושבים, מפקד תחנת המשטרה המקומית התעלם מדיווח של אבי הבנות ביום שלישי בלילה על כך שהן נעדרות. מפקד התחנה בקטרה, הנמצאת 300 קילומטר דרום-מערבית לבירת מדינת המחוז לאקנאו, הושעה מתפקידו. המשפחה משתייכת לקהילה שמעמדה הוא הנמוך ביותר בשיטת הקאסטות הוותיקה של הודו.

תושבי הכפר סמוך לעץ עליו נתלו הגופות, בכפר קטרהצילום: אי-פי

מנתונים עולה כי אונס מתבצע בכל 22 דקות בהודו, אומה של 1.2 מיליארד תושבים. פעילים אומרים כי המספר האמיתי גבוהה יותר, ואומרים כי בשל תרבות של סובלנות לפשעי מין הרבה תיקים לא מדווחים. פעמים רבות, המשפחה או המשטרה לוחצים על הנשים שלא לדווח על מתקפות מיניות, ואלו שכן מדווחות עליהם הופכות פעמים רבות למושא ללעג ולאות קלון חברתי.

הודו הידקה את חוקי האלימות המינית בשנה שעברה, ואפשרה להטיל עונש מוות על מקרים של אונס קבוצתי, אפילו כשהקורבנות שרדו. החוקים החדשים הועברו לאחר האונס הקבוצתי של צעירה בת 23 באוטובוס בניו דלהי, שמשך מחאה עולמית. עובדי בריאות, שוטרים ופעילים לזכויות נשים אומרים כי נשים ונערות מסתכנות באונס ובהטרדה כשהן יוצאות לשדות בשל המחסור בשירותים בבתים.

ליותר מחצי מיליארד הודים אין גישה לשירותים. מחקר שנערך לאחרונה קבע כי כ-30% מהנשים ממשפחות עניות מתמודדות עם מתקפות מיניות בכל שנה, משום שאין להן גישה לשירותים בטוחים. 

המשטרה בהודו מסרה כי בתקרית אחרת נעצרו שלושה גברים, אף הם במדינת אוטאר פראדש, בחשד שהכו באכזריות אם של מתלוננת על אונס, לאחר שסירבה לבטל את התלונה. בהודעה נאמר כי הגברים, בהם אביו של החשוד באונס מ-11 במאי, עקבו אחר האם לשדה, והכו אותה קשות. היא מאושפזת במצב אנוש בבית חולים באזור.

התושבים טוענים כי מפקד המשטרה התעלם מהדיווח על היעדרות הבנותצילום: אי-פי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ