שחיתות בצבא הסיני: גנרל בכיר יואשם בקבלת שוחד

המלחמה בשחיתות הממסדית בבייג'ין הגיעה לצמרת הצבא. גנרל שהוחזק כבר כמה חודשים במעצר מואשם כי קידם חיילים בתמורה לכסף ולנכסים

"הארץ" ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ" ואי-פי

אחד הקצינים הבכירים ביותר בסין מואשם בקבלת שוחד וסולק מהמפלגה הקומוניסטית, כך דיווחה התקשורת הממלכתית בייג'ין. רשת בי-בי-סי דיווחה כי הגנרל שו קאיהו היו בעבר חבר בפוליטביורו הסיני, גוף קבלת ההחלטות הבכיר במדינה, וכי מדובר בפרשת השחיתות החמורה ביותר הקשורה בצבא זה שנים רבות.

שו, שלפי הערכות היה במעצר בית בחודשים האחרונים, יעמוד למשפט צבאי. בתפקידו האחרון היה סגן יו"ר הוועדה הצבאית המרכזית, הגוף המכוון את פעולות הכוחות המזוינים של סין.

הגנרל הסיני שו קאיהו. היה חבר פוליטביורו, ועתה יועמד לדין על שחיתותצילום: REUTERS

בסוכנות הידיעות הסינית "שינחואה" דווח כי הנשיא שי ג'ינפינג ניהל את ישיבת הפוליטביורו שבה החליטו המשתתפים על סילוק הגנרל שו מהמפלגה ועל העברתו לתביעה הצבאית.

בבי-בי-סי דווח כי שמועות על גורלו של שו החלו כבר לפני חודשים, ורבים סברו כי בריאותו הרופפת (נאמר כי קיבל טיפול נגד סרטן) תחסוך ממנו העמדה לדין. אולם, בתקשורת הממלכתית הפרשה הוצגה כחלק ממאבק הממשלה בשחיתות הממסדית. בהודעה על העמדתו לדין נאמר כי קיבל כסף ונכסים בתמורה לקידום וטובות הנאה אחרות.

הנשיא שי התחייב כבר לפני חודשים להילחם בכל גילויי השחיתות במפלגה הקומוניסטית וברשויות הממשל, והדבר הביא למעצר סדרה של בכירים סינים במבצע המתוקשר. פרשנים פוליטים מקומיים מעריכים כי מטרתו הסופית היא להגיע במעלה "שרשרת המזון" ולהרשיע את ז'ו יונגקאנג, מנהיג בכיר שפרש זה מכבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ