אי-פי

סרטון המתעד פוליטיקאי בוכה במסיבת עיתונאים לאחר שהואשם בבזבוז כספי ציבור על חופשות מפוארות הופך במהרה לוויראלי ביפן. בסרטון נראה ריוטארו נונומורה, חבר מועצת המחוז היאוגו, פורץ בבכי מר, ממלמל משפטים לא ברורים והולם בשולחן באגרופו.

"סיכנתי את חיי כדי לשנות את החברה היפנית", אומר בסרטון הפוליטיקאי כשהוא נחנק מדמעות. יותר מ-640 אלף גולשים כבר צפו בסרטון, שפורסם אתמול ברשת.

התקרית אירעה במסיבת עיתונאים שכינס נונומורה שלשום בעקבות תחקיר בעיתון היפני "קובה שימבון" בו נטען כי בשנה שעברה בזבז נונומורה 3 מיליון ין (כ-100 אלף שקל) מכספי משלמי המסים על נופש באתרי מעיינות מים חמים במחוז. בעוד חברי המועצה במחוז היאוגו מקבלים 500 אלף ין להוצאות חודשיות, הסכומים נועדו לנסיעות רשמיות, למחקר ולהוצאות משרדיות. נונומורה, שאינו חבר באחת המפלגות הגדולות ביפן, יצא ל-195 נסיעות אשתקד.

קרדיט: avengerkira15

התנהגותו של נונומורה במסיבת העיתונאים עוררה תמיהה רבה בחברה היפנית, בה התפרצויות נחשבות להתנהגות לא נאותה, ורבים אף הביעו דאגה למצבו הנפשי. עמיתו של נונומורה במועצה, הידאקי אסאדה, הודיע אתמול כי חברי המועצה סבורים כי על נונומורה לתת תשובות על ההוצאות הכספיות לציבור. "רבים דורשים שהוא יתפטר. בדרך כלל הוא אינו כה רגיש", הוסיף אסאדה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ