הממשלה בהודו תפצה את הילדה שנאנסה כי אחיה תקף מינית

הילדה, שנאנסה בהוראת ראש הכפר על מעשהו של אחיה, תלך לבית ספר ממשלתי בתנאי פנימייה ותקבל משרה בשירות הציבורי כשתגיע לגיל 18

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

הרשויות במדינת המחוז ג'רקנד, שבצפון-מזרח הודו, הודיעו אמש (שני) כי הילדה שנאנסה בכפרה בשבוע שעבר כעונש על כך שאחיה תקף מינית אישה, תירשם באופן מיידי לבית ספר ממשלתי בתנאי פנימייה. כמו כן, הודיעו הרשויות במחוז בוקארו כי הילדה, בת 13, תקבל משרה ממשלתית מתאימה כשתגיע לגיל 18.

תשומת הלב הלאומית לסיפור העונש המקומם, שחשף את מערכת הצדק הכפרית של הודו, דחקה בממשל המקומי במחוז לפעול לטובת הנאנסת. המשטרה סבורה כי ראש הכפר הורה על ענישת הילדה, והעונש נערך לאור יום. השכנים אמרו כי מדובר בנקמה נגד משפחתה מאחר שאחיה תקף אשה בכפר.

מפגינות במומבאי נגד האלימות נגד נשים בהודוצילום: AP

בכפר סוואנג גולגוליה דורה יש כ-300 תושבים, ורק בודדים לומדים בבית ספר. עובדי סיוע מסרו כי הכפריים הם חלק מקסטה שבאופן מסורתי חבריה מבקשים נדבות, וכי הם מבודדים באופן קיצוני מהזרם המרכזי של החברה ההודית. אביה של הקורבן, מלקט פחם בשם מונה פאסי, אמר כי לפני שבתו הותקפה הוא ניסה לחסוך 10 רופי ליום – עלות רישומה לבית הספר. לבסוף, הצליח לגייס 500 רופי (כ-28 שקלים), אך בית הספר בכפר נסגר.

בעלי תפקידים בממשל המקומי אמרו כי משפחתה של הילדה תקבל 400 אלף רופי פיצוי, והסכום יופקד בחשבון בנק עם הוראה כי יהיה אפשר למשוך אותו רק בהסכמת הילדה לאחר 10 שנים. כמו כן, נאמר כי הממשלה תחויב לספק שירותים בסיסיים לכפר. "האונס הוא מעשה בודד, אבל האזור הזה והקהילה הזאת נחשלים מאוד באופן כללי. עתה אנו מנסים לספק שירותים מסוימים לאנשים האלה, כמו חשמל זמני ומים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ