38 הרוגים בפיליפינים בסופת טייפון ששיתקה את עיר הבירה

הבירה מנילה שותקה: רחובות רבים הוצפו בגשמים העזים, והרוחות החזקות ניתקו להמונים את זרם החשמל. הסופה אמורה לעבור את האיים מחר

ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד-פ-א

סופת הטייפון רמאסון שפגעה היום (רביעי) בצפון-מזרח הפיליפינים, הביאה לשיתוק הבירה מנילה, וגרמה למותם של 38 בני אדם לפחות. מרבית ההרוגים, בהם תינוק וילד בן 7, נפגעו מעצים, עמודי חשמל וקירות שקרסו ברוחות העזות, שהגיעו ל-150 קמ"ש. שלושה בני אדם טבעו בנהרות שעלו על גדותיהם, עוד שניים נפגעו מברק ושניים נוספים מתו מהתקפי לב.

הטייפון רמאסון, שהמקומיים קוראים לו גלנדה, הכה במנילה לאורך ארבע שעות, מסרו הרשויות בפיליפינים. התחזית היא שהסופה תעבור את האיים מחר אחר הצהרים בדרכה לווייטנאם. זרם החשמל נותק בחלקים גדולים של עיר הבירה, שנמצאת במזרח המדינה. 420 אלף תושבים נמלטו מאז אתמול.

ילד בבירה מנילה נאבק במזג האוויר הסוערצילום: AP
משאית ברחובות מנילה. רחובות רבים בבירה הוצפו בגשמים העזיםצילום: AP

דובר הנשיאות במדינה אמר כי הממשלה שמה דגש על פתיחת כבישים שנחסמו ועל החזרת שירותי הממשל לפעולה לאחר הטייפון: "העדיפות  כרגע היא לדאוג לבריאות המפונים ולשלומם ולהחזיר את החשמל ואת התקשורת ליישובים". הרוחות החזקות בסופה העיפו שברים מרכוש וממבנים באוויר והפילו עצים, עמודי חשמל ותמרורים – אלה בתורם חסמו כבישים רבים במנילה ובסביבתה.

כמו כן, בתי הספר, שירותי הממשל וגם עסקים פרטיים נסגרו בעיר הבירה, שבה מתגוררים 12 מיליון בני אדם. כמו כן, הושהתה הפעילות בשווקים הפיננסיים במדינה. יותר מ-250 טיסות פנימיות ובינלאומיות בוטלו לאחר שרשות התעופה האזרחית סגרה את המסלולים בנמל התעופה הבינלאומי במנילה. שני מטוסי נוסעים של בואינג ניזוקו בתנאי מזג האוויר הקשים.

בנובמבר האחרון הכתה סופת הטייפון "האיאן" במזרח הפיליפינים וגבתה את חייהם של יותר מ-6,000 בני אדם. הסופה הנוכחית הכתה בצפון המדינה, באזור מנילה, בניגוד ל"האיאן" שפגעה באזור דרומי יותר, ליד העיר טקלובן.

אב נושא את בתו. תושבים רבים נאלצו להתפנות מבתיהםצילום: AP
ילדים מטפסים על שובר גלים שקרסצילום: AFP

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ