עיר שלמה בסין תחת הסגר לאחר שמת בה אדם ממחלת הדבר השחור

30 אלף תושבי העיר לא מורשים לעזוב. 151 בני אדם, שהיו במגע עם החולה שמת, מצויים בהסגר הרמטי. הרשויות: "יש בעיר מספיק אורז, קמח ושמן למשך חודש"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

עיר שלמה בסין נאטמה לחלוטין ו-151 איש נמצאים בהסגר מאז השבוע שעבר. זאת לאחר שתושב העיר, בן 38, מת ביום רביעי שעבר ממחלת הדבר אחרי שהיה במגע עם מרמיטה מתה - שאותה נתן לכלבו כמאכל - כך דווח בתקשורת הסינית.

30 אלף התושבים של העיר יומן, במחוז הצפון-מערבי גנזו, לא רשאים לעזוב. המשטרה חוסמת את הגישה אל העיר באמצעות עשרה מחסומים שהוצבו על הדרכים המובילות אליה ומורה למכוניות למצוא דרכים חלופיות.

העיתון היומי של סין דיווח כי יש בעיר ארבעה אזורי הסגר שונים - אחד במרכז ושלושה במקומות אחרים - וכי כל מי שנמצא בהם היה לדברי הרשויות במגע עם המנוח. עוד דווח כי איש מבני האדם בהסגר לא הפגין סימפטומים של המחלה. הרשויות מוסרות כי יש בעיר מספיק אורז, קמח ושמן כדי להאכיל את תושביה למשך חודש. גם בית החולים שבו טופל האיש נמצא בהסגר.

העיר יומן במחוז גנסו, בסיןצילום: Bloomberg

גורמים רשמיים אמרו לעיתונאים שיהיה אפשר לשחרר את התושבים מההסגר כעבור תשעה ימים, אם לא יופיעו מקרים נוספים של המחלה. "כלל תושבי יומן, גם אלה שנמצאים בהסגר, במצב יציב", ציינו הרשויות ב-CCTV, ערוץ הטלוויזיה הסיני.

המקרה האחרון של דבר בעיר יומן נרשם ב-1977 ובכל מחוז גנזו נרשמו עשרה מקרים של דבר בעשור האחרון. הדבר הוא מגיפה בקטריאלית, המכונה "המוות השחור", הנחשבת לאחת המחלות העתיקות המוכרות לאדם. במדגסקר אובחנה התפשטות קלה השנה, ובארה"ב דווח בפברואר על אדם אחד שנדבק במחלה וניצל.

במאה ה-14 היא גרמה למותם של כ-25 מיליון בני אדם באירופה, ועל כן מכונה "המגיפה השחורה". במקור זו מחלה התוקפת בעלי חיים, בעיקר מכרסמים פראיים, ומועברת מבעל חיים אחד למשנהו על ידי פרעושים. אנשים נדבקים זה מזה על ידי שיעול, אבל מאז שהכתה את אירופה בימי הביניים, המחלה נדירה בקרב בני אדם. המרכז האמריקאי לבקרת מחלות (CDC) קבע שאנטיביוטיקה מודרנית יעילה לטיפול במחלה, אבל ללא מתן אנטיביוטיקה היא עלולה לגרום לנזק פיזי חמור ולמוות.

ילדים סין במחוז גנזו בסיןצילום: AP

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ