רויטרס

לפחות 47 בני אדם נהרגו היום (רביעי), כשמטוס של חברת התעופה טרנס-אסיה איירווייז התרסק בטייוואן. המטוס מסוג ATR 72 ניסה בפעם השנייה לנחות נחיתת חירום במזג אוויר סוער, והתרסק בנמל תעופה באי פנגו בשעות הערב המאוחרות. על המטוס היו 54 נוסעים וארבעה אנשי צוות. 11 מנוסעי המטוס שרדו את ההתרסקות ופונו לבית חולים, כך מסרה הממשלה.

המטוס המריא מהעיר קאושיונג שבדרום טייוואן אל האי מקונג. הוא התרסק בעיירה הוקסי באי פנגו, שנמצא באמצע הדרך בין סין לטייוואן במיצר טייוואן. "היו תנאי סערה במהלך ההתרסקות", מסר הסי וואן-גואנג, דובר מכבי האש של ממשלת פנגו. "מאתר ההתרסקות פינינו 11 בני אדם לבית החולים עם פגיעות. כמה בנייני מגורים ריקים שסמוכים למסלול הנחיתה עלו באש, אך איש לא היה בהם באותה עת", אמר. כמאה כבאים נשלחו לזירה, וכן 152 אנשי צבא ו-255 שוטרים, הוא הוסיף.

עובדי הצלה בוחנים את הריסות מטוס טרנס-אסיה באי פנגוצילום: AP

לדברי גורם רשמי ברשות התעופה האזרחית, הבקרה האווירית דיווחה כי תנאי מזג האוויר הסוערים בעת ההתרסקות לא חרגו מהתקנות הבינלאומיות המאפשרות נחיתה. טייפון "מטמו" פגע בטייוואן ביממה האחרונה, והביא עמו גשמים כבדים ורוחות עזות, שגרמו לסגירת הבורסות ובתי הספר. הוא עבר את האי ונמצא בדרכו לסין, ורשויות החיזוי הנמיכו את דרגת חומרתו מטייפון לסערה טרופית. הטייפון גרם לביטול טיסות רבות, אך הזהרת הנחיתה הוסרה בשעה 17:30 (שעון מקומי), סמוך לזמן בו המריא המטוס.

נשיא חברת טרנס-אסיה, יי צ'ונג, מסר התנצלות בשם חברת התעופה. "אנו מביעים את התנצלותנו העמוקה לכל המעורבים באירוע המצער הזה", אמר. חברת טרנס-אסיה איירווייז, שבסיסה בטייוואן, מפעילה כ-23 מטוסים, לרוב בטיסות ביתיות קצרות וכן אל סין, יפן, תאינלנד וקמבודיה.

קרובי משפחה של נוסעים שהיו על המטוס שהתרסק, בנמל התעופה הבינלאומי קאושיונגצילום: REUTERS

התרסקות המטוס מתרחשת שישה ימים לאחר שטיסה של חברת התעופה מלזיה איירליינס, שהמריאה מאמסטרדם אל קואלה למפור, התרסקה מעל מזרח אוקראינה. לפי הערכות, הטיסה, שנשאה 298 נוסעים ואנשי צוות, יורטה על ידיד טיל קרקע-אוויר, שלטענת קייב והמערב נורה על ידי הבדלנים הפרו-רוסים. כל נוסעי המטוס, שיותר ממחצית מהם היו הולנדים, נהרגו בהתרסקות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ