9 תינוקות התגלו בדירה בבנגקוק; גבר יפני טוען שהוא האב של כולם

פרשת פונדקאות חדשה בתאילנד — בדירה בעיר הבירה נמצאו גם שבע מטפלות וצעירה הרה בת 20. עדיין לא ברור אם המקרה נוגד את החוק המקומי

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
רויטרס

הרשויות פתחו הבוקר (חמישי) בחקירה לאחר שמצאו בדירה בבנגקוק תשעה תינוקות, שלפי החשד אביהם הוא איש עסקים יפני — כך מסרה המשטרה המקומית.

המקרה עולה בשעה שאת המדינה מסעירה פרשת נטישתו של בידי הפרשה הביאה לגינוי בינלאומי ולקריאה לבחון מחדש את החוקים המסדירים את הפונדקאות.

השוטרים קיבלו מידע מודיעני, שלפיו פשטו על הדירה באזור לאט פראו בבירת תאילנד, ובה מצאו תשעה תינוקות, שבהם טיפלו שבע אומנות, כמו גם צעירה הרה בת 20 שגרה בדירה. המשטרה יצרה קשר עם גבר תאילנדי הטוען כי הוא עורך דינו של האב היפני, שטוען כי הוא אביהם הביולוגי של התינוקות.

התינוק גאמי, שהוריו הביולוגיים מאוסטרליה נטשו אותו, עם אמו הפונדקאיתצילום: אי־פי

סגן המפכ"ל התאילנדי מסר: "אנחנו חוקרים את האומנות, ומבקשים סיוע מהשגרירות היפנית כדי לבצע בדיקת דנ"א. אם הגבר היפני מודה שכל התינוקות שלו, אנו נשאל אותו מדוע הוא רוצה כל כך הרבה ילדים".

המקרה הזה מדגיש עוד יותר את החששות כי קל מדי לאזרחים זרים לבוא לתאילנד, שאין בה חוקים המתייחסים במישרין לפונדקאות, ולקנות שם שירותים כאלה. אף שפונדקאות מסחרית אסורה בקוד האתי של המועצה הרפואית של תאילנד, המדינה היא עדיין יעד נפוץ באסיה למרפאות פוריות ועבור זוגות המבקשים למצוא אם פונדקאית.

בעל תפקיד במשרד לפיתוח חברתי ולביטחון אנושי, החבר בצוות החקירה, אמר כי המטפלות קיבלו כ–10,000 באט (כ–1,065 שקל) מדי חודש, והצעירה נשכרה כדי להרות תמורת 300 אלף באט (כ–32 אלף שקל). "אנחנו מחפשים ראיות כדי לקבוע אם המקרה הזה מנוגד לחוק", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ