כתבי אישום נגד עשרות מעורבים בלינץ' בנאשם באונס בהודו

המשטרה מסרה כי מאות ממבצעי המעשה זוהו ובימים הקרובים יבוצעו מעצרים נוספים. העצורים נתפסו הודות לסרטונים ותמונות שצולמו ותיעדו את ההתעללות האכזרית באסיר

ניו יורק טיימס ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ניו יורק טיימס ו"הארץ"

משטרת הודו הודיעה אתמול כי הוגשו כתבי אישום נגד 42 בני אדם שנעצרו בגין מעורבותם בהכאתו למוות של נאשם באונס שהוצא על ידי המון זועם מבית הכלא במדינת המחוז נאגלנד שבצפון מזרח המדינה. כתבי האישום שהוגשו נגד העצורים כוללים התארגנות לא חוקית, התפרעות והצתת חנויות. עם זאת, אף אחד מהעצורים לא הואשם ברצח.

המשטרה הצליחה לעצור עשרות אנשים הודות לתמונות ולסרטוני וידאו שצולמו בעת הלינץ' בסמארטפונים ושהופצו ברשתות החברתיות. בתמונות ניתן לראות שהנאשם, שזוהה כסעיד שריף חאן, מופשט מבגדיו, נגרר ברחובות ומוכה באופן אכזרי למוות.

המונים אוחזים באנס מחוץ לכלא בדימנפור, בשבוע שעברצילום: אי־פי

עד כה הצליחה המשטרה לזהות 300-200 אנשים שהשתתפו במעשה שאירע ביום חמישי בשבוע שעבר בעיר דימנפור. וובאנג ג'אמיר, קצין משטרה בכיר בקוהימה, בירת נאגלנד, הבהיר כי מעצרים נוספים צפויים בימים הקרובים. בי-בי-סי דיווח כי מאות שוטרים מסיירים בעיר מאז המקרה כדי למנוע תסיסה אזרחית נוספת.

אקטו סימה, קצין משטרה בכיר נוסף, אמר כי אלפי האנשים שפשטו על הכלא היו "אספסוף מטורף, חסר מנהיג וחסר ראש". ביום רביעי החלו להתפשט דיווחים בעיר על כך שמהגר לא חוקי מבנגלדש נעצר באשמת אונס אשה מאחד השבטים באזור. על פי אחת הגרסאות קבוצת גברים נכנסו ביום חמישי לכלא ודרשו מהסוהרים במקום להוביל אותם לחאן. הסוהרים נענו לבקשה והובילו אותם לתאו. רק לאחר מכן התקבצו אלפי בני אדם מחוץ לכלא ודרשו מהאחרים למסור לידיהם את האנס.

עוצר הוטל על דימנפור, והשלטונות הודיעו כי הסיבה לכך היא רצונם למנוע את התפשטות "השמועות". כמו כן, נחסמו האפשרויות לשלוח מסרונים בטלפון וכן שירותי האינטרנט בטלפונים הסלולאריים בכל רחבי המחוז.

משטרת נאגלנד הודיעה כי שריף חאן הגיע ממדינת המחוז השכנה אסאם. אחיו הכחיש בראיון לערוץ הטלוויזיה NDTV שאחיו אנס אשה והבהיר שהוא היה אזרח הודו ולא מהגר לא חוקי. עם זאת, לדברי המשטרה, בדיקות רפואיות שבוצעו למתלוננת אישרו שאכן היה אונס. המשטרה הוסיפה כי משפחתו של חאן תיחקר אף היא בסוגיה.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ