גרדיאן

עשרות אלפים מאזרחי סינגפור יצאו היום (ראשון) בגשם שוטף לרחובות כדי ללוות בדרכו האחרונה את ראש הממשלה הראשון ומייסד המדינה לי קואן יו שמת בשבוע שעבר. עם שחר החלו להאסף רבבות בני אדם, לבושים במעילי גשם ואוחזים במטריות, לקראת הצעדה אחרי הארון שהתחילה בשעות הצהריים. מולם הובל ארונו של לי כשהוא עוטה מעטפת זכוכית שמגנה עליו מפני הגשם.

לצד הארון צעדו בנו של לי - ראש הממשלה הנוכחי לי האסיאן לונג, בני משפחה נוספים ובכירי הממשלה. ג'ני יאו, מורה בת 58 הגיעה בשבע בבוקר כדי לתפוס מקום טוב בשורות הראשונות של הטקס. "הוא עשה הכל בשביל הסינגפורים ללא הבדל של דת, גזע או שפה", אמרה לסוכנות הידיעות אי־פי.

באירוע נכחו עשרות מנהיגים בעבר ובהווה מעשרות מדינות. בהם, הנשיא האינדונזי, ג'וקו וידודו, ראש הממשלה ההודי נרנדרה מודי וראש הממשלה היפני שינזו אבה לצד ראש הממשלה האוסטרלי טוני אבוט. את המשלחת האמריקאית הוביל הנשיא לשעבר ביל קלינטון ושר החוץ לשעבר הנרי קיסינג'ר.

מאז שמת ביום שני בשבוע שעבר בגיל 91, הגיעו יותר ממיליון בני אדם לחלוק כבוד אחרון למי שהנהיג את המדינה במשך עשרות שנים. יותר מחצי מיליון בני אדם הגיעו לבניין הפרלמנט כדי לחלוף על פני ארונו שהונח במקום. את ישראל ייצג נשיא המדינה ראובן ריבלין וביום שישי הוא עבר על פני ארונו של לי כשהוא מלווה בבנו הסיין לונג ורעייתו. בספר התנחומים הרשמי כתב הנשיא: "לזכרו של מנהיג שמעשיו ומורשתו ייזכרו לעד. חבר יקר של מדינת ישראל והעם היהודי".

ארונו של לי חולף על פני ההמונים, היוםצילום: אי־אף־פי
מימין: הנשיא לשעבר קלינטון, ר"מ אוסטרליה אבוט, ר"מ קמבודיה סן, ר"מ הודו מודי ור"מ יפן אבהצילום: אי־אף־פי
הנשיא ריבלין ונשיאת דרום קוריאה פארק גן-הייאהצילום: אי־פי
צילום: אי־פי
צילום: בלומברג
צילום: אי־אף־פי
אזרחים שהגיעו לבניין הפרלמנט כדי לחלוף על פני ארונו של לי, אתמולצילום: אי־אף־פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ