סין תבחן את הפטריוטיות של הנזירים בטיבט

בכיר המפלגה הקומוניסטית מסר כי הנזירים יוערכו על פי מידת הפטריוטיות שלהם והמנזרים יחויבו להצטייד בדגלים לאומיים במטרה להגביר את השליטה האידאולוגית באזור שבמחלוקת

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

בכיר הממשל הסיני בטיבט הודיע היום (רביעי) כי הממשל יחל בהערכת נזירים ונזירות בודהיסטים על פי מידת "הפטריוטיות" שלהם, ויורה לתלות דגלים לאומיים במנזרים במטרה להגביר את השליטה האידיאולוגית באזור, כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית. המפלגה הקומוניסטית החליטה על העמקת "פעילות ההערכה" כדי להבטיח "מנזרים הרמוניים למופת", וכן לוודא שהנזירים והנזירות "יהיו פטריוטים ויצייתו לחוק", כך כתב ראש המפלגה הקומוניסטית באזור, צ'ן קואנגו, בעיתון המפלגה יומון העם.

לא ברור על פי אילו קריטריונים יעברו הנזירים את ההערכות בהתאם להנחיות החדשות. טיבטים רבים מאשימים את הממשלה בדיכוי דתי שלהם ובשחיקת תרבותם, טענות המוכחשות בידי בייג'ין, האומרת כי היא פיתחה את האזור. הפגנות גדולות נגד הממשלה בכמה מנזרים בטיבט ב–2008 הביאו את הרשויות באזור להאיץ את הקמפיין "לחינוך פטריוטי" של נזירים ונזירות. המתיחות בין הטיבטים לממשל בסין ממשיכה להיות גבוהה, ויותר מ–130 בני המיעוט הטיבטי הציתו את עצמם במחאה על מדיניות בייג'ין מאז 2009.

כל המנזרים יצטרכו להצטייד ב"דגלים לאומיים, חיבורי טלפון, עיתונים וחדרי קריאה", כתב צ'ן, שהוסיף כי ייבנו דרכים למנזרים במטרה לחברם לחלקים אחרים בטיבט. במקביל יתקיימו פעילויות תעמולתיות שמטרתן להביא נזירים רבים יותר "לחנך את עצמם לפטריוטיות", הוא אמר. לדבריו, מטרת הצעדים היא לגרום לנזירים ולנזירות "לחוש את החום והדאגה של המפלגה והממשלה".

צ'ן השמיע הערות נוקשות בעבר, בהן אמירתו ב–2013 כי יפעל להבטיח ש"קולו" של המנהיג הרוחני של טיבט הדלאי לאמה "לא ייראה או יישמע" בכל מקום באזור. הדלאי לאמה, זוכה פרסם נובל לשלום, חי בגלות מאז נמלט מהמדינה ב–1959 לאחר ניסיון התקוממות כושל נגד השלטון הסיני.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ