מת בנו של דיפלומט ישראלי שנולד בהליך פונדקאות בנפאל

שגריר ישראל בסרביה, יוסי לוי, כתב בפייסבוק כי בנו לא שרד את הלילה הראשון באוהל הפגים בקטמנדו. ללוי ולבן זוגו נולדו השבוע תאומים: "נעשה הכל לוודא שבתנו תגיע הביתה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

משרד החוץ הודיע הבוקר (חמישי) כי מת בנפאל אחד הפגים שנולדו להורים ישראלים בהליך פונדקאות. הפג הוא בנו בן היומיים של שגריר ישראל בבלגרד, יוסי לוי. הוא מת בזמן ששהה באוהל פגים בקטמנדו. הרופאים ניסו להחיות אותו, אך נאלצו לקבוע את מותו. 

ללוי ולבן זוגו, השוהה כעת במדינה, נולדו השבוע תאומים - בן ובת. השגריר הביע תקווה שבתו תשוב לישראל "מהר, שלמה ובריאה", ואמר כי יעשו הכל כדי לוודא שכך יהיה.

לוי התייחס בעמוד הפייסבוק למות התינוק. "השמחה שלנו על הולדת התאומים מהולה בעצב", כתב לוי. "הבן שלנו לא שרד את הלילה הראשון שלו באוהל הפגים בקטמנדו. הוא מת על מיטה זרה, פעוט קטנטן שלא מלאו לו יומיים. אני מבקש ממנו כל העת סליחה". לוי ביקש מקרוביו להימנע מהודעות תנחומים.

רעש האדמה שאירע בנפאל בחודש שעבר תפס עשרות ישראלים בעת המתנה בקטמנדו להשלמת ההליכים הביורוקרטיים בישראל שיאפשרו את שובם עם ילדיהם שנולדו בהליכי פונדקאות.

בעקבות הרעש, החליט שר הפנים לשעבר גלעד ארדן לאפשר את כניסתם לארץ של התינוקות עוד לפני הנפקת המסמכים, כך שישלימו את ההליכים מול הרשויות בישראל. כמו כן, היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר לנשים פונדקאיות השוהות בנפאל שנמצאות בהריון מתקדם לבוא לישראל, בשל מצב החירום ששרר במדינה לאחר רעידת האדמה.

ישראלים עם תינוקותיהם בנפאל, בחודש שעברצילום: מתוך עמוד הפייסבו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ