גרדיאן ורויטרס

יותר מ-400 בני אדם נעדרים אחרי שספינת נוסעים סינית טבעה הלילה (שלישי) בנהר יאנגצה, במה שעשוי להיות האסון החמור בסין זה שנים. עד כה התגלו חמש גופות של נוסעים בספינת "כוכב המזרח", שנשאה 458 בני אדם כשהתהפכה והחלה לשקוע לא הרחק מחופי העיר ג'ינז'ו שבמחוז חוביי במרכז סין. לפחות 15 בני אדם נמשו בחיים.

אף שהדיווחים הרשמיים סותרים, נראה כי בין עשרה לתריסר בני אדם הוצלו, בעוד גשמים כבדים ורוחות חזקות מעכבות את פעילות צוותי החירום. שינחואה, סוכנות הידיעות הרשמית של סין, מסרה כי קברניט הספינה והמהנדס הראשי נמצאים בין הניצולים, וכי שניהם עוקבו על ידיד המשטרה. שבעה ניצולים שחו ככל הנראה אל החוף כדי להתריע בפני הרשויות על שקיעת הספינה. לא התקבלה כל קריאת מצוקה מכלי השיט, שלפי דיווחים שקע בתוך שתי דקות.

ראש ממשלת סין, לי קצ'יאנג, יצא אל זירת האסון כדי להוביל את מאמצי הסיוע, והנשיא, שי ג'ינפינג, הורה על מאמצי חיפוש והצלה "כוללים". אלפי חיילים ואנשי חירום נשלחו לזירה וספינת חילוץ גדולה נמצאת בדרכה לזירה במטרה למשות את חלקו השקוע של כלי השיט, כך דיווח ערוץ הטלוויזיה הממלכתית של סין. המיקרובלוג של יומון העם, עיתון המפלגה הקומוניסטית, דיווח כי צוללנים שמעו דפיקות על גוף הספינה וקריאות לסיוע מתחת לפני המים. בהמשך דווח כי המחלצים שמחוץ למים הצליחו ליצור קשר עם הלכודים בפנים.

הספינה עשתה את דרכה מהעיר נאנג'ינג, בירת מחוז ג'יאנגסו, אל העיר הדרום-מערבית צ'ונגצ'ינג - מסע שאורכו 1,500 קילומטרים - כשהחלה לשקוע בשעה 21:30 לפי השעון המקומי. עומק המים באזור זה הוא 15 מטרים. הקברניט והמהנדס אמרו כי הספינה החלה "לשקוע במהירות" בעקבות תנאי מזג אוויר קשים שתיארו כציקלון.

ספינת כוכב המזרח, שלה ארבעה סיפונים, נשאה לפי דיווחים 405 נוסעים סינים, חמישה עובדי סוכנות נסיעות ו-47 אנשי צוות. אורכה של הספינה 76 מטרים והיא שוקלת 2,200 טון, ויכולה לשאת לכל היותר 534 בני אדם. רוב הנוסעים היו בגילים 50 עד 80, והשתתפו בטיול שארגנה סוכנות נסיעות משנגחאי "שיאה טראוול". קרובי משפחות הנוסעים נאספו בעקבות האסון מחוץ למשרדי הסוכנות, שנותרו סגורים.

קרובי משפחות הנוסעים נאספו מחוץ למשרדי חברת הנסיעות בשאנגחאיצילום: רויטרס
שוטרים עולים על סירות הצלה כחלק ממאמצי החילוץצילום: רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ