בצורת קשה בצפון קוריאה: יותר מ–30% משדות האורז התייבשו

סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית דיווחה כי מדובר בבצורת הקשה ביותר במדינה במאה השנים האחרונות. עם זאת פרשנים מעריכים כי הודות לרפורמות חקלאיות, הרעב והנזק לא יהיו גדולים בהיקפם כמו בשנות ה–90

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית KCNA הודיעה כי המדינה מתמודדת עם הבצורת הקשה ביותר מזה מאה שנה, מה שעלול להחמיר את המחסור הקיצוני במזון בשנים האחרונות. בי־בי־סי מדווח כי לפי סוכנות הידיעות, מחוזות שבהם שטחים רבים לגידול אורז, הושפעו באופן קשה מהבצורת ויותר מ–30% משדות האורז התייבשו לחלוטין.

לדברי אנשי תוכנית המזון העולמית של האו"ם, שמסייעת לכשני מיליון בני אדם במדינה, צפון קוריאה סובלת ממחסור במזון באופן קבוע וכשליש מהילדים מתחת לגיל חמש סובלים מתת תזונה.

בשנות ה–90, בעקבות בצורת קשה ושיטפונות, מתו מאות אלפי צפון קוריאנים מרעב קשה, אולם פרשנים מעריכים כי הבצורת הנוכחית, למרות חומרתה, לא צפויה להחזיר מראות אלה למדינה. זאת בעיקר הודות לרפורמות רבות שביצעה הממשלה בפיונגיאנג בתחום החקלאות בשנים האחרונות, בהן הפרטת חוות חקלאיות שהובילה לגידול בכמות היבולים. מסיבה זו המחסור במזון שנגרם כתוצאה מהבצורת האחרונה לא צפוי להיות באותו היקף כמו זה שהיה בשנות ה־90.

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און מבקר בחווה במדינה, התמונה פורסמה בתחילת החודשצילום: רויטרס

מדינות רבות, בהן יריבתה הגדולה דרום קוריאה, שולחות לפיונגיאנג באופן קבוע סיוע הומניטארי ומזון. בחודש אפריל אסף האו"ם 111 מיליון דולר לתקצוב תוכניות חקלאות ותזונה שיסייעו למדינה הענייה והסגורה. ההכנסה הממוצעת לאדם במדינה היא בין 1,000–2,000 דולר לשנה, זאת בהשוואה ל-20,000 דולר בדרום קוריאה.

לדברי סוכנות הידיעות המקומית, תבואות ויבולים במחוזות דרום הוואנגאה, צפון הוואנגאה, דרום פיונגאן ודרום המגיונג נפגעו קשות מהבצורת. כדי לצמצם את הנזק שתלה המדינה יבולים חדשים באזורים שהתייבשו. בשנה שעברה ירדה במדינה כמות משקעים הנמוכה ביותר מזה 30 שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ