הרשויות במלזיה קוראות לסיוע בחיפושים אחר שברי מטוס באזור ראוניון

מלזיה קראה לרשויות בטריטוריות הסמוכות לאי בו נמצא חלק מכנף מטוס לסייע בחיפושים. גורמים במדינה אמרו כי חפץ שנמצא היום באי אינו קשור למטוס הנעדר

"הארץ" ורויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ" ורויטרס

מלזיה קראה לרשויות בטריטוריות הסמוכות לאי הצרפתי ראוניון שבאוקיינוס ההודי, בו נמצא שבר שלפי הערכות שייך לטיסת מלזיה אירליינס MH370, לסייע בחיפושים אחר שברים נוספים. שר התחבורה של מלזיה, ליאו טיונג לאי, אמר היום (ראשון) כי מדף כנף המטוס שנמצא על האי בשבוע שעבר, ונשלח לבדיקה בצרפת, שייך למטוס מדגם בואינג 777. הדבר מחזק את ההערכות כי החפץ, שאורכו שני מטרים, שייך למטוס המלזי, שכן זהו המטוס היחיד מדגם זה שנעלם ומעולם לא אותר.

"אנחנו יודעים כעת לומר שהכנף שנמצא זוהה באופן רשמי כחלק ממטוס בואינג 777", הודיע שר התחבורה המלזי, "הממצא אושר על ידי רשויות צרפת יחד עם מומחים מחברת בואינג, ממלזיה ומהסוכנות הלאומית לביטחון תעבורתי של ארה"ב".

חוקרים בחופי האי ראוניון, היוםצילום: אי־אף־פי

היום נמצא על האי חלק מתכת נוסף לא מזוהה, שבתחילה דווח כי הוא נראה כמו חלק מדלת. אולם לדברי ראש התעופה האזרחית במלזיה, מדובר בסולם ביתי שאינו שייך למטוס. החפץ התגלה מדרום לעיר הבירה של האי, סנט דניס, במרחק של 25 קילומטרים מהמקום בו התגלה השבר הראשון. לפי דיווחים, על חפץ המתכת, שאורכו 70 סנטימטרים, היה כיתוב בסינית. שוטרים שהגיעו למקום לקחו את החפץ לבדיקה.

מכונאי של חברת התעופה המקומית "אייר אוסטרל" אמר בשבוע שעבר לעיתונאים בראוניון כי בדיקת הצבא הצרפתי מאשרת בוודאות של 99.9%, ששבר המתכת שנמצא בשבוע שעבר שייך למטוס בואינג 777. לדבריו, על החלק מוטבע המספר הסידורי 657–BB. אתר התעופה AirLive.net דיווח כי המספר מתאים למספרים שבהם משתמשת בואינג במדפי הטיסה. המספר הסידורי אמור, לפחות בתיאוריה, לאפשר לחוקרים להתקדם במהירות למידע נוסף, שרובו מצוי בארכיונים של בואינג ושל חברת מלזיה איירליינס. ביום חמישי איתר עובד ניקיון בראוניון פריט לא מזוהה אחר שנראה כמו מזוודה קרועה לגזרים שנשטף אף הוא לחופי האי.

טיסה MH370 של חברת "מלזיה איירליינס" נעלמה ממסכי המכ"מ זמן לא רב אחרי שהמריאה מקואלה לומפור לבייג'ין, כשעל סיפונה 239 נוסעים ואנשי צוות. החיפושים אחרי המטוס לא הולידו דבר והתעלומה סביב המטוס, כמו גם חרושת השמועות, התעצמו בחודשים שחלפו. בתחילה התמקדו החיפושים בים סין הדרומי, אולם חשיפת תקשורת הלוויינים עם המטוס גילתה כי הוא פנה מערבה ודרומה מסיבה לא ברורה. בעקבות כך, התמקדו ב–15 החודשים האחרונים החיפושים בחלקו המזרחי של האוקיינוס ההודי, אלפי קילומטרים ממזרח לראוניון. החיפושים התפרשו על פני שטח עצום של 120 אלף קמ"ר מדרום־מערב לחופי פרת, אוסטרליה. המבוי הסתום רק הגביר את התעלומה סביב גורל המטוס, כמו גם חרושת השמועות והקונספירציות.

השבר שנמצא בשבוע שעבר ושייך לבואינג 777 מגיע לטולוז לבדיקה של מומחים, אתמולצילום: רויטרס

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ