אי־פי

יו"ר בית הנבחרים של אוסטרליה, ברונוויין בישופ, הגישה היום (ראשון) את התפטרותה לאחר שהואשמה בשבועות האחרונים בכך שהשתמשה בכספי ציבור כדי לשלם על מותרות ונסיעות שלא לצרכי תפקידה. בחודש שעבר נחשף כי בישוף הוציאה 5,000 דולר אוסטרלי (כ–3,650 דולר) כדי לשכור מסוק שיסיע אותה למגרש גולף בו התקיים אירוע איסוף תרומות למען מפלגת השלטון, המפלגה הליברלית, שהיא חברה בה. זאת אף שזמן הנסיעה למקום במכונית היה שעה וחצי בלבד.

בעקבות החשיפה התנצלה בישופ על מה שכינתה "הוצאה מגוחכת" והחזירה את הכסף. אולם ספקות לגבי נסיעות אחרות שלה שלא לצורך המשיכו לצוץ, ובין השאר התפרסמו טענות כי היא השתמשה בכספי מסים ושילמה עמם עבור נסיעות פרטיות לחתונות אליהן הוזמנה. בישופ אמרה כי תחזיר גם את הכספים הללו.

העיתון סידני דיילי טלגרף דיווח השבוע כי בישופ בזבזה יותר מ–260 אלף דולר אוסטרלי שנטלה מהקופה הציבורית כדי לשלם עבור נהגים פרטיים ולימוזינות שהסיעו אותה לאירועים שונים בחמש השנים האחרונות.

ראש ממשלת אוסטרליה, טוני אבוט, שהודיע על התפטרותה של בישופ, אמר כי בעקבות השערורייה ייבחנו שוב זכויות שונות מהן נהנים חברי הפרלמנט. "המערכת שלנו לוקה בחסר באופן ברור", אמר אבוט לכתבים, "לציבור מגיע להיות בטוח באופן מוחלט שכספי המסים שהוא משלם לא נזרקים לשווא". משרד האוצר של אוסטרליה הודיע כי יחקור אם בישופ עברה על החוק.

בישופ, שכיהנה כיו"ר בית הנבחרים מאז 2013, אמרה כי התפטרותה תיכנס לתוקף באופן מידי. היא תמשיך לכהן בבית הנבחרים מטעם מפלגת השלטון ותייצג את מחוז הבחירה שלה. "לא היה לי קל לקבל את ההחלטה הזו", אמר בישופ בהודעה, "אבל בשל הכבוד והאהבה שאני חולקת למוסד הפרלמנט ולעם האוסטרלי התפטרתי מתפקידי".

יו"ר בית הנבחרים האוסטרלי שהתפטרה, ברונוויין בישופ, בפרלמנט בקנברה בשנה שעברהצילום: רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ