מלזיה: נמצאו שברים נוספים שעשויים להיות שייכים למטוס המלזי; בצרפת מכחישים

שר התחבורה המלזי הודיע כי בראוניון נמצאו שברים של חלון ומתכת שייתכן שהיו שייכים למטוס שנעלם לפני שנה וחצי. בצרפת הכחישו את הפרטים: לא קיבלנו שום ממצא חדש

אי־פי ורויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי־פי ורויטרס

שר התחבורה המלזי אמר היום (חמישי) כי צוות מומחים מארצו שנסע לאי ראוניון, שם נמצא חלק מכנף המטוס המלזי שנעלם לפני שנה וחצי מעל האוקיינוס ההודי, אסף שברי מטוס נוספים, בהם חלון ורדיד אלומניום, שיכול להיות שייכים אף הם לטיסת MH370 של חברת מלזיה איירליינס שנעלמה בדרכה מקואלה לומפור לבייג'ינג.

השר, ליאו טיוטנג לאי, אמר שהוא עדיין לא יכול לאשר סופית שמדובר בחלקים מהמטוס המלזי, "אני רק יכול לומר בוודאות שמדובר בשברים של מטוס כלשהו". ליאו אמר לכתבים כי מהאי ראוניון שבאוקיינוס ההודי נאספו כבר כמה ממצאים, מאותו אזור שבו נמצא מדף המטוס שאתמול אישרו הרשויות במלזיה שהוא שייך ל–MH370. "הממצאים האלו נשלחו לצרפת לבדיקה שתאשר אם מדובר בחלקים מהמטוס המלזי, אבל בשלב זה אני לא יכול לאשר זאת בעצמי", הוסיף השר. הוא הבהיר כי ביקש ממדינות הנמצאות בסמוך לראוניון כמו מאוריציוס ומדגסקר לסייע לארצו לסרוק את החופים שבשטחן כדי למצוא שברים נוספים של המטוס ולהרחיב את אזור החיפושים.

עם זאת, מאוחר יותר הכחיש משרד התובע בפריז על קיומם של שברים חדשים שנמצאו בראוניון. דוברת מטעם המשרד אמרה כי אף ממצא חדש שיכול להיות קשור למטוס המלזי לא נמסר לידי הרשויות הצרפתיות.

מוקדם יותר אמר השר ליאו כי הרשויות בצרפת הצליחו להוכיח שמדף המטוס שנמצא על האי שייך למטוס המלזי הודות לרישומי תחזוקה של החברה ושאריות צבע שנותרו על השבר, שהוכיחו כי הוא חלק ממטוס בואינג 777 של מלזיה איירליינס.

מומחים ממלזיה על חופי האי ראוניון מחפשים אחר שברים של המטוס, השבועצילום: אי־אף־פי

אתמול הכריז ראש ממשלת מלזיה, נג'יב רזאק, כי שבר של כנף מטוס שהתגלה בראוניון, שייך לטיסת מלזיה איירליינס שנעלמה לפני 17 חודשים. "היום, 515 ימים לאחר שהמטוס נעלם, אנו מודיעים בלב כבד כי צוות בינלאומי של מומחים אישר סופית ששבר המטוס שנמצא על האי ראוניון הוא אכן מטיסה MH370", מסר נג'יב בהצהרה טלוויזיונית.

טיסה MH370 נעלמה במארס בשנה שעברה, כשעליה 239 נוסעים ואנשי צוות. חרף חודשים של חיפושים וסריקות בשטח נרחב בדרום האוקיינוס ההודי, באזור שנקבע לפי נתוני מכ"ם ואותות לוויין ששידר המטוס, לא נמצאו עד כה כל עדויות לגורלו. האי ראוניון רחוק כ-3,700 קילומטרים מאזור החיפושים, אך מומחים אומרים כי זרמי הים היו יכולים לשאת את השבר לכיוון זה, במרחק של אלפי קילומטרים מהמקום בו לפי הערכות התרסק המטוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ