רויטרס

משטרת תאילנד עצרה היום (שבת) חשוד במעורבות בפיגוע שאירע במרכז בנגקוק לפני כשבועיים, בו נהרגו 20 בני אדם. לטענת המשטרה, החשוד, בן 28, תואם את תיאורו של האדם שנצפה במצלמות האבטחה עוזב את זירת האירוע.

כוחות הביטחון עצרו את החשוד בפשיטה על דירה בפרבר צפונית לעיר הבירה. בדירה נמצאו חומרי נפץ שייתכן כי נעשה בהם שימוש בפיגוע וכמה דרכונים. כלי תקשורת בתאילנד הציגו תמונות של דרכון טורקי עם תמונה של גבר התואמת לחשוד שנעצר, אולם ישנם סימנים שמעידים כי התעודה ככל הנראה מזויפת. תאילנד היא אחת המדינות המרכזיות לייצור תעודות ומסמכים מזויפים.

החשוד בפיגוע לאחר מעצרו צילום: רויטרס

תושבי המקום אמרו כי החשוד עבר לדירה הזו כחודש לפני שאירע הפיגוע . דובר המשטרה פראות תאוורנסירי מסר כי החשוד שנעצר "נראה כמו מי שאנחנו מחפשים אחריו". המשטרה לא מסרה מה שמו של החשוד שנתפס או באיזו אזרחות הוא מחזיק. המעצר הוא הצעד המשמעותי ביותר עד כה בחקירת הפיגוע, שזכתה לביקורת קשה על האיטיות של המשטרה וכישלונה למצוא במהירות את המעורבים בפיגוע.

שלשום הודיעה משטרת תאילנד כי נבדק חשד שאזרחים טורקים שנכנסו למדינה מעורבים בפיגוע, בו גם נפצעו יותר מ–100 בני אדם.  דובר המשטרה תאוורנסירי אישר כי המשטרה בודקת את הגעתם של כמה טורקים למדינה: "יש אמנם הרבה טורקים שנכנסים למדינה. אנחנו בודקים כמה קבוצות שיכול להיות שנכנסו לשטחנו". דרכונו של החשוד שנעצר בפיגוע:

משטרת תאילנד שללה זמן קצר אחרי הפיגוע את החשד כי היו מעורבים בו גורמי טרור עולמי והתעורר החשד כי האחראים לפיצוץ הם פעילים שרצו לנקום בתאילנד על שהסגירה יותר מ-100 מבני המיעוט האויגורי, החיים במערב סין וביקשו אצלה מקלט, לסין.

הפיצוץ בבנגקוק התרחש ליד מקדש ארוואן הנמצא בסמוך לקניון "סנטרל וורלד", הפופולארי בקרב תיירים. בין ההרוגים בפיגוע 11 אזרחים זרים, בהם שישה מסין והונג קונג. מפקד משטרת תאילנד ציין כי הפיצוץ נגרם על ידי מתקן חבלה מאולתר שהורכב ממטען צינור שלתוכו נדחסו שלושה קילוגרמים של חומר נפץ.

כשבוע לאחר הפיגוע אמרה המשטרה כי לפי הערכות לפחות עשרה בני אדם היו מעורבים במתקפה וכי הרשויות פנו לאינטרפול בבקשת סיוע לאיתור האדם שתועד במצלמות האבטחה. בתמונות נראה גבר עם שיער כהה נכנס למתחם המקדש עם תיק גב, יושב אל נגד מעקה ואז מסיר את רצועות התיק. לאחר מכן האיש עומד והולך מהמקום, כשנראה כי הוא מחזיק בטלפון סלולרי, ומותיר את התיק על ליד הגדר.

מודעה בבנגקוק עם קלסתרון החשוד בפיגוע, החודש. פרס של מיליון באט (28 אלף דולר) הוצע על מסירת מידע שיוביל למעצרוצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ