צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מחופה המערבי אל הים

מדרום קוריאה נמסר כי הטיל עף למרחק 800 קילומטר. שיגור הטיל התרחש על רקע תמרון צבאי משותף של וושינגטון וסיאול, והחרפת הסנקציות הכלכליות שהטיל האו"ם על פיונגיאנג

רויטרס ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס ואי-פי

צפון קוריאה שיגרה היום (שישי) טיל בליסטי לטווח בינוני מחופה מהערבי אל הים, כך הודיעו בכירים בסיאול ובוושינגטון. הטיל שוגר ימים ספורים לאחר שמנהיג המדינה הקומוניסטית, קים ג'ונג און, איים כי ארצו תערוך בקרוב ניסוי גרעיני נוסף ותבחן טילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראשי קרב גרעיניים. 

מדרום קוריאה נמסר כי הטיל שוגר מאתר השוכן צפונית לבירה פיונגיאנג, ועבר 800 קילומטר לפני שפגע במים מול חופה המזרחי של צפון קוריאה. זהו הטיל הראשון לטווח בינוני שמשגרת צפון קוריאה מאז ערכה ניסוי בשני טילים דומים באפריל 2014, כך על פי בכיר במשרד ההגנה של דרום קוריאה. בכיר במשרד ההגנה של ארה"ב ציין כי הטיל ששוגר הוא ככל הנראה מדגם "רודונג", וכי הוא נורה ממשגר נייד.

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און וחיילים בצבא המדינהצילום: רויטרס

זמן קצר לפני שיגור הטיל הבליסטי גינתה צפון קוריאה את התרגול הצבאי השנתי שמקיימים צבאות דרום קוריאה וארה"ב, שהשנה הוגדר כגדול ביותר מסוגו שנערך אי פעם. חלקו האחד - סימולציות ממוחשבות של משחקי מלחמה - צפוי להסתיים היום. חלקו השני - אימון שטח - צפוי להימשך עד סוף חודש אפריל. בפיונגיאנג טוענים כי התרגול הוא חזרה לקראת פלישה לשטחה.

בשבועות האחרונים איימה צפון קוריאה בתקיפת מנע גרעינית על וושינגטון וסיאול, וירתה טילים לטווח קצר אל הים. צעדים אלו, לדעת פרשנים, הם תגובה לתמרון הצבאי המשותף ולהחמרת הסנקציות הבינלאומיות שהוטלו על פיונגיאנג בשל ניסויים שערכה בכלי נשק גרעיניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ