כ–64 הרוגים בהתקפת טליבאן על בניין ממשלה בקאבול

מכונית ממולכדת התפוצצה בכניסה לבניין היחידה האחראית על אבטחת שרים. כ-200 בני אדם נפצעו בהתקפה הראשונה בבירת אפגניסטאן מאז הכריז הארגון הקיצוני על "מתקפת אביב"

רויטרס, ד־פ־א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רויטרס, ד־פ־א

כ–64 בני אדם נהרגו ויותר מ–200 נוספים נפצעו היום (שלישי) בהתקפת טליבאן על בניין זרוע הביטחון המרכזית של אפגניסטאן בקאבול, כך על פי נציגי הרשויות במדינה ודיווחים בתקשורת המקומית. משרד הבריאות האפגני הודיע כי אזרחים וסוכנים של כוחות הביטחון נפגעו בהתקפה. כמו כן, דובר משרד הבריאות של אפגניסטאן, איסמעיל כאווסי ציין כי מספר הנפגעים צפוי לעלות.

בהתקפה הראשונה של הארגון הקיצוני על בירת אפגניסטאן מאז הכריז על "מתקפת אביב", פוצץ מחבל מכונית ממולכדת בשעת העומס, כשרחובות קאבול מלאים בעוברי אורח. חמושים נוספים הסתערו על בניין הממשלה ופתחו בירי לעבר כוחות הביטחון, כך על פי עד ראייה לתקיפה. בתמונת מהתקיפה ניתן לראות חלונות מנופצים בחזית הבניין בו שוכנת יחידת מינהל הביטחון הלאומי (NDS).

בתמונה נראה אמבולנס שלידו כחמישה גברים
פינוי פצועים מזירת הפיגוע, היום במרכז קאבולצילום: OMAR SOBHANI/רויטרס

ארגון טליבאן הודיע באתר האינטרנט שלו כי הוא אחראי להתקפה על "מחלקה 10" – יחידה של NDS האחראית על אבטחת שרי ממשלת ואח"מים. על פי ההודעה, המכונית הממולכדת התפוצצה סמוך לשער הראשי לבניין היחידה, וכך יכלו לוחמי הארגון, בהם מתאבדים נוספים, להיכנס אל המתחם המאובטח בכבדות. נשיא אפגניסטאן אשרף גאני גינה את ההתקפה "באופן החריף ביותר שניתן", בהצהרה שפורסמה על ידי הארמון הנשיאותי השוכן מאות מטרים מזירת האירוע במרכז קאבול.

ארגון טליבאן הכריז על "מתקפת אביב" ב–12 באפריל, ומאז מתחוללים קרבות סביב העיר קונדוז, שמאבק השליטה בה הפך לסמלי במלחמה נגד הקיצונים. עם זאת, עד כה נותרה הבירה קאבול שקטה באופן יחסי. קונדוז, העיר החמישית בגודלה באפגניסטאן, נפלה בספטמבר האחרון לזמן קצר לידי טליבאן, במה שהוגדר כמכה הקשה ביותר לממשלתו של גאני מאז שהכוחות בראשות נאט"ו סיימו את פעילותם במדינה, בסוף 2014.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ