פרויקט ניסיוני ביפן: מימון ציבורי להקפאת ביציות כדי לשפר הילודה

המחיר של תהליך הקפאת הביציות ביפן נע בין 4,800 ל-5,400 דולר. בעיר אוריאסו יממנו 80% מהעלות כדי שנשים יוכלו להביא ילדים לעולם כשהן מוכנות לכך במקום לוותר עליהם בכלל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כחלק ממאבק בהזדקנות האוכלוסייה ביפן יממן פרבר של טוקיו הקפאת ביציות לנשים. העיר אוריאסו הקצתה 90 מיליון ין (יותר מ-850 אלף דולר) לשלוש שנים לבית החולים המקומי שירכז את הפרויקט.

מחיר ממוצע של הקפאת ביציות ביפן נע בין 4,800 ל-5,800 דולר, אך הנשים שייקחו חלק בפרויקט ישלמו רק 20% מהסכום המלא. ראש העיר אוריאסו, הידקי מצוזקי, ובכירי בית החולים המקומי מקווים כי האפשרות להקפיא ביציות במחיר מוזל תעודד נשים להביא ילדים לעולם כשהן מוכנות לכך במקום לוותר על ילדים כלל.

ההשתתפות בפרויקט תותר לתושבות העיר בנות 25 עד 34. 12 נשים כבר החלו בתהליך הבדיקות הדרושות להקפאה. במקרה של שני שלישים מהמשתתפות הן עצמן או בני זוגן סובלים מבעיה רפואית כלשהי.

הסיכויים ללידת תינוק בריא מביצית שהוקפאה אינם גבוהים — כ-30% בלבד אם ההקפאה נעשית בגיל 25 וכ-20% בלבד אם היא נעשית בגיל 34. מצוזקי אמר בנוגע לפרויקט כי למרות שככלל הולדת ילדים והיריון הם עניין פרטי, כשהמצב חמור כמו ביפן, הוא הופך לבעיה חברתית של ממש. "אני חושב שהשקעת כספי ציבור היא הצעד הנכון לעשות", הוסיף.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ