סין הענישה לראשונה משרד ממשלתי שהקל עם מזהמים

אמצעי בטיחות שנועדו למנוע זיהום אוויר, מים ואדמה במדינה אינם מתפקדים זה עשורים. בית המשפט קבע כי הסוכנות הסביבתית המקומית אפשרה לחברה לעשות שימוש ניסיוני בצבע שהופק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זיהום אוויר בסין. הפעם הראשונה בה תיק העוסק באינטרס הציבורי מגיע לביהמ"ש

בית משפט במזרח סין פסק לטובת הפרקליטות, שתבעה רשות סביבתית מקומית שהטילה עונש קל מדי על מזהם תעשייתי.

בשנה שעברה, כשהתביעה הוגשה כחלק מתוכנית ניסיונית לאומית לשפר את אכיפת החוקים הסביבתיים, הגוף התובע – המכונה הפרקליטות העליונה של העם – תיאר את המקרה כפעם הראשונה שבה תיק מינהלי העוסק באינטרס הציבורי מגיע לבית המשפט. החוק המינהלי כולל גם תביעות נגד עובדי ציבור שלא ביצעו את תפקידם כראוי.

ההידרדרות הסביבתית והשחיתות של פקידים מקומיים בסין מעוררות דאגה רבה בקרב הציבור במדינה. רבים מודעים לכך שאמצעי בטיחות שנועדו למנוע זיהום אוויר, מים ואדמה אינם מתפקדים זה עשורים, ושבריאות הציבור נפגעת כתוצאה מכך.

התוכנית הניסיונית פותחה על מנת שתובעים יוכלו לוודא כי סוכנויות סביבתיות מקומיות יוכלו להעניש בחומרה גופים מזהמים. המקרה הנוכחי נסוב סביב חברת ביוב במחוז שינגיון שבמזרח סין, שייצרה צבע מבלי לנקוט את אמצעי הבטיחות הנדרשים.

על פי פסיקת בית המשפט, הסוכנות הסביבתית המקומית לא הענישה בצורה מספקת את חברת הביוב – אם כי הודעת הפרקליטות לא פירטה איזה עונש הוטל עליה – ואף אפשרה לה לעשות שימוש ניסיוני בצבע שהופק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ