ניו יורק טיימס ורויטרס

סרטון שבו נראה נער הטוען כי הוא בנו של קים ג'ונג נאם – אחיו למחצה של מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, שנרצח בנמל תעופה במלזיה לפני כשלושה שבועות – הופיע שלשום (שלישי) ביוטיוב. מומחים אמרו כי הנער המופיע בסרטון הוא אכן קים האן סול, וכי נראה כי משפחתו של האח שנרצח מתחבאת מחשש לשלומה. "אבי נהרג לפני כמה ימים", אומר הנער המופיע בסרטון בן 39 השניות, "אני נמצא כעת עם אמי ואחותי".

הנער מראה את מה שלדבריו הוא דרכון צפון קוריאני, המוכיח כי הוא מי שהוא טוען להיות. עם זאת, פרטי הדרכון מושחרים בסרטון ולא ניתן לראות אותם. "אנחנו מקווים שהמצב ישתפר בקרוב", אומר הנער בסוף הסרטון. "הנער הוא אכן קים האן סול", אמר דו הי יון, ראש "הקואליציה האזרחית למען זכויות האדם של חטופים ופליטים מצפון קוריאה", השוכנת בסיאול. דו ציין כי הוא עוקב אחר מקום הימצאם של בני משפחם קים זה שנים. דובר מטעם הממשל בדרום קוריאה, ג'ונג ג'ון הי, אמר כי הממשלה מנסה לזהות את האדם בסרטון, אך הוסיף כי "ברור לכולם כי הנער דומה מאוד לקים האן סול". 

קים ג'ונג נאם נרצח בנמל התעופה בקואלה לומפור ב–13 בפברואר. לאחר ההתנקשות עצרה משטרת מלזיה שתי נשים, המואשמות במריחת גז עצבים מסוג VX על פניו של קים. מלזיה הודיעה כי הנשים גויסו ככל הנראה על ידי כמה חשודים מצפון קוריאה. עם זאת, צפון קוריאה הכחישה מעורבות בהתנקשות.

שלשום הודיעה צפון קוריאה כי היא אוסרת על אזרחי מלזיה הנמצאים בשטחה מלעזוב את המדינה, זאת על הרקע הטענות כי היא אחראית להתנקשות. מלזיה הגיבה באופן דומה, והודיעה כי היא אוסרת על אזרחי צפון קוריאה הנמצאים בשטחה מלצאת את גבולותיה, עד שאזרחיה שלה יורשו לשוב לבתיהם. עם זאת, היום הודיע מקור בממשלת מלזיה כי שני עובדי או"ם, הנמצאים בין 11 האזרחים המלזים בצפון קוריאה, עזבו את המדינה. היום אמר ראש ממשלת מלזיה, נג'יב רזאק, כי אזרחי מדינתו בצפון קוריאה בטוחים וכי הם רשאים להמשיך ביומיום שלהם. עוד אמר ראש הממשלה כי היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות לא ייקטעו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ