מדינה בהודו תטיל מאסר עולם על שחיטת פרות - במקום קנס

מאז ניצחון המפלגה ההינדית השמרנית בבחירות ב-2014 החמירו כמה מדינות את הענישה על שחיטת פרות, ובצפון המדינה החלו לצוץ כנופיות שמכנות עצמן "מגיני הפרות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחסה לפרות בהודו, ב-2014

ראש ממשלת אחת ממדינות המחוז של הודו הכריז לאחרונה כי העונש על שחיטת פרות והעברת בשר בקר יוחמר בקרוב למאסר עולם — העונש החמור ביותר על פשעים נגד פרות, בעל החיים הנערץ בהודו.

ויג'יי רוּפאני, ראש ממשלת גוג'ראט, אמר כי ממשלתו תגיש הצעת חוק ברוח זאת בשבוע הבא, כדי לחזק את החוקים הקיימים נגד שחיטת פרות ופשעים הקשורים לכך. כיום העונש הוא קנס של 50 אלף רופי (כ–2,800 שקלים) ועד שבע שנות מאסר.

"אנחנו רוצים שהחוק יהיה מחמיר יותר", אמר רופאני, חבר במפלגת בהאראטיה ג'אנאטה (BJP), מפלגה הינדית לאומנית שראשיה, שבהם ראש הממשלה הפדרלית נרנדרה מודי, תומכים זמן רב באיסור על אכילת בשר בקר. "בחוק נקבע כי אנשים שיהיו מעורבים בטבח פרות ובהעברת בשר בקר, יקבלו מאסר עולם", אמר רופאני בכנס של ארגון הינדי חברתי. "גם מכוניותיהם יוחרמו לצמיתות". מאז ניצחונו של מודי ב–2014, החמירו כמה מדינות מחוז את הענישה על שחיטת פרות.

העונש על שחיטת פרות או העברת בשר בקר הוא קנסות גדולים ועד עשר שנות מאסר בכמה מדינות, ורק שמונה מתוך 29 מדינות המחוז בהודו מתירות לאכול בשר בקר.

רוב ההינדים מכבדים פרות שנחשבות להתגלמות עקרון אי האלימות ולאידיאליזציה של אם מניקה, אך היחס כלפי אוכלי בשר איננו אחיד. אחדים מההינדים בדרום הודו אוכלים בשר בקר, וכך גם מוסלמים ובני קאסטות נמוכות, שרואים בו מקור זול לחלבונים.

התקשורת ההודית סיפרה כי ממשלתו של מודי ביקשה ממשרד החקלאות הפדרלי לבדוק את האפשרות להטיל איסור כלל ארצי על שחיטת פרות, אך העדיפה להתקדם בזהירות ביישום הבטחת מסע הבחירות.

ההגנה על פרות גרמה בהיסטוריה המודרנית להתפרצות מעשי אלימות בין־עדתיים רבים, ובשנים האחרונות נקשרה לתנועה הלאומנית הצוברת תאוצה במדינה. ב–2015, איכר מוסלמי מכפר בפאתי דלהי נפל קורבן ללינץ', אחרי שהואשם באחסון בשר בקר במקפיא שלו. מאוחר יותר שרים בממשלה ההינדית הואשמו שהמעיטו מערך הרצח.

בתוך כך, כנופיות שמכנות עצמן "מגיני הפרות" צצו בצפון הודו, והן מואשמות בליבוי האלימות הבין־עדתית ובנטילת החוק לידיהן. ראש הממשלה מודי נזף אשתקד בכנופיות האלה אחרי שפורסמו סרטוני וידאו שבהם נראו חבריהן כשהם מלקים דליטים (בני הקאסטה הנמוכה) צעירים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ