"הארץ"

משרד החוץ והמסחר של אוסטרליה הודיע אמש (שלישי) כי בדיקה של עמותת World Vision בעזה לא העלתה חשד למימון פסול או סיוע לממשל חמאס ברצועה, כך מדווחת רשת ABC במדינה. על ביצוע הבדיקה הוכרז בחודש אוגוסט האחרון, לאחר מעצרו של עובד העמותה מוחמד חלבי שמואשם בהעברת מיליונים לארגון הטרור. משרד החוץ בישראל סירב להגיב על הפרסום.

בכירים בישראל טענו כי עובד הסיוע ההומניטארי הסית קרנות ממשלתיות וכספי תרומות לצרכי בניית מנהרות, קניית נשק ותשלום משכורות לאנשי חמאס. הממשלה באוסטרליה העניקה יותר משלושה מיליון דולרים לפרויקטים של עמותת World Vision בעזה בשלוש השנים האחרונות. ההודעה כי לא נמצאו ראיות לשימוש בלתי הולם בכספי הסיוע פורסמה בעוד משפטו של חלבי נמשך בישראל.

חלבי סרב לחתום על עסקת טיעון שהוצעה לו בישראל, טען כי הוא חף מפשע וכפר בכל האישומים נגדו. העמותה נותרה לתמוך בו ואמרה כי מדובר בעובד נאמן וכי טרם נמצאו ראיות למעילה בכספי הארגון.

לפי הדיווח, מחלקת המסחר והחוץ באוסטרליה הודיעה כי תמשיך להשעות את המימון לעמותת World Vision בשטחי הרשות הפלסטינית. זאת, עד תום משפטו של חלבי בישראל, שלאחריו ייבחנו הממצאים נגד העמותה כמו גם בדיקות פנימיות שהיא ביצעה.

עורך הדין הראשי של העמותה טים קוסטלו אמר כי הוא שמח לשמוע על תוצאות הביקורת באוסטרליה. "עד כה, ביקורת ספרי החשבונות שלנו לא גילתה שום נזילות כספים. לשמוע שמחלקת המסחר והחוץ של ממשלת אוסטרליה לא גילתה דבר גם כן - אלו חדשות טובות", אמר קוסטלו לרשת ABC. עורך הדין הוסיף כי הוא מקווה שבישראל יתייחסו להודעת הרשויות באוסטרליה. "אני חושב שהאישומים כוללים הסטה של כספי סיוע, כך שזה רלוונטי", אמר קוסטלו.

בינואר הודיע שירות בתי הסוהר כי חלבי הושם בבידוד לשישה ימים כ"עונש" על שהעניק ראיון לרשת ABC ללא היתר. חלבי, לצד עדים נוספים מטעם ההגנה, טען במשפטו כי הרשויות בישראל עינו אותו בעת שהוחזק במעצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ