רוסיה אסרה על הפצת תמונה שמציגה את פוטין כלהט"ב

התמונה המעובדת של פוטין מאופר הפכה פופולרית ב-2013, לאחר הרחבת המעצרים נגד מפגיני הקהילה הגאה. בשבוע שעבר היא הוכנסה לרשימת "תוכן קיצוני" המאפשרת את הסרתה מהאינטרנט

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה נגד פוטין בלונדון, 2013
הפגנה נגד פוטין בלונדון, 2013צילום: אי־פי

רוסיה אסרה על פרסום תמונתו של הנשיא פוטין מאופר משום שהיא מרמזת על האפשרות שהוא הומו, כך דיווח היום (חמישי) הוושינגטון פוסט. לאחרונה הוכנסה התמונה, המציגה את פוטין מאופר, לרשימה המאפשרת את הסרתה מהאינטרנט.

התמונה הפכה פופולרית ב-2013, לאחר שרוסיה העבירה חוק שאוסר על הפצת תעמולה לילדים בנוגע ל"יחסים מיניים לא-מסורתיים", והרחיבה את המעצרים נגד מפגיני הקהילה הגאה במדינה.

לפי הוושינגטון פוסט, בשבוע שעבר הוכנסה התמונה לרשימת "תכנים קיצוניים" שמנתה הממשלה ברוסיה. היא תוארה בתור פריט מספר 4071 כאדם הדומה לפוטין "עם עיניים ושפתיים מאופרות", לצד כותרת המצביעה על הכפשה אנטי-הומואית ומרמזת, "על אפשרות לנטייה מינית לא סטנדרטית של נשיא הפדרציה של רוסיה". הרשימה כוללת תכנים המוגדרים כפעילות חתרנית ומאפשרת לתובעים לדרוש את הסרתם מהאינטרנט.

בעקבות האיסור, התקשורת ברוסיה מתקשה לדווח בדיוק איזו תמונה מתוך אלו המציגות את פוטין כלהט"ב היא כעת לא חוקית לשיתוף ברשת. דובר הקרמלין אמר לתקשורת הממשלתית כי אף שלא ראה את התמונה, הוא משוכנע שהיא לא מפריעה לנשיא פוטין. "הקרמלין אומר שפוטין מיומן בהתעלמות מהתקפות וולגריות נגדו", נכתב בעיתון הפרו-ממשלתי.

הפגנה נגד פוטין בלונדון, 2013. התקשורת ברוסיה מתקשה לדווח באיזו תמונה מדוברצילום: אי־פי

לפני כחודש קרא חבר פרלמנט רוסי קרא לבחון את הגבלת הפצת הסרט "היפה והחיה" של דיסני מחשש שיש בו "תעמולה הומוסקסואלית". לאחר מכן הוחלט ברוסיה להגביל את צפיית הסרט לגיל 16 ומעלה, משום שהוא כולל "רגע הומואי".

השבוע נחשף בעיתון הרוסי נובאיה גאזטה כי בצ'צ'ניה מבצעים מעצרים המוניים והוצאות להורג של הומואים. כתבי העיתון נפגשו עם הומואים שנמלטו לרוסיה וסיפרו על עינויים, ועל חברים שהוכו למוות על ידי הרשויות או נמסרו למשפחותיהם בתום המעצר, ומאז עקבותיהם נעלמו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ