נשיא הפיליפינים התבדח עם חייליו: אם תאנסו נשים אפטור אתכם מעונש

רודריגו דוטרטה, שהכריז בשבוע שעבר על ממשל הצבאי בארצו, איים לכלוא חיילים שיעברו על החוק בעת מילוי תפקידם. עם זאת מיד הוסיף: "אם אנסתם - אני אודה בכך, זה עליי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה באיליגן סיטי, בשבוע שעבר
נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה באיליגן סיטי, בשבוע שעברצילום: HANDOUT/רויטרס

בניסיון להרגיע את חייליו החוששים מפני העמדה לדין על עבירות שיבצעו במסגרת הממשל הצבאי בפיליפינים, נשיא המדינה רודריגו דוטרטה אמר בצחוק כי אם מישהו מהם יאנוס אשה הוא באופן אישי יקבל אחריות לכך. דברים אלו אמר הנשיא דוטרטה כדי להדגיש כי רק הוא יהיה אחראי לביקורת נגד הממשל הצבאי שהטיל בשבוע שעבר על אחד האיים הדרומיים בשרשרת איי הפיליפינים, מינדאנאו. עם זאת, דוטרטה הידוע לשמצה בשל הערותיו הפוגעניות, הוסיף כי הוא לא יגלה סובלנות לעבירות על החוק מצד הצבא.

"אני ורק אני אחראי לממשל הצבאי והשלכותיו. פשוט עשו את עבודתכם ואני אדאג לשאר", אמר שלשום (שישי) דוטרטה, על פי תמליל של דבריו שפרסם משרד הנשיא. "אני אכלא אתכם בעצמי", המשיך דוטרטה בהתייחסו לחיילים שיעברו על החוק, ואז הוסיף: "אם אנסתם שלוש (נשים), אני אודה בכך, זה עליי". דוטרטה אמר את דבריו בנאום בפני חיילים באי מינדאנאו, שם הטיל ביום שלישי ממשל צבאי, כחלק מניסיון לדכא מורדים הקשורים לארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) הנלחמים נגד הצבא.

זוהי לא הפעם הראשונה שהנשיא מתבדח על אונס נשים. בין היתר עורר דוטרטה סערה בזמן המרוץ לנשיאות שלו בשנה שעברה, אז התייחס למרד אסירים משנת 1989. באותו אירוע, אסירים המתינו בתור כדי לאנוס את אותה מיסיונרית. במה שלדעת דוטרטה היה בדיחה, הוא אמר כי הקורבן היתה "יפה", ובתור ראש העיר דבאו סיטי, שבה התרחש מרד האסירים, הוא היה צריך להיות הראשון בתור לאנוס אותה. לאחר מכן התנצל דוטרטה ואמר כי הוא לא התכוון לפגוע בכבודן של נשים או קורבנות אונס.

נאומיו של דוטרטה מלאים לרוב בגסויות, איומים ובדיחות על נושאים הנחשבים לטאבו. ישנם רבים שרואים אותם כפוגעניים, אך מספר לא מבוטל של תושבי הפיליפינים מקלים בהם ראש. דובר מטעם הנשיא לא הגיב לבקשת תגובה בעקבות ההתבטאות האחרונה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ