לפחות שמונה הרוגים בפיצוץ סמוך לגן ילדים במזרח סין

הפיצוץ אירע במחוז ג'יאנגסו במזרח המדינה. עוד 66 בני אדם נפצעו. טרם ברור מה הרקע לתקרית ובין הנפגעים ישנם גם ילדים. עדי ראייה מסרו לעיתון מקומי כי הפיצוץ נבע ממיכל של גז בישול

ד-פ-א, אי-פי ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הפיצוץ בסין, היום
זירת הפיצוץ בסין, היוםצילום: CCTV/אי־אף־פי

לפחות שמונה בני אדם נהרגו ו-66 נפצעו בפיצוץ שאירע סמוך לגן ילדים במחוז ג'יאנגסו שבמזרח סין. כך לפי רשת הטלוויזיה הסינית CCTV. הרקע לפיצוץ, שאירע בזמן שהורים הגיעו לאסוף את ילדיהם מהגן, לא ידוע. טרם התברר גם אם מדובר בתאונה או בפיצוץ מכוון.

הפיצוץ אירע מול שער הכניסה לגן הילדים בסביבות השעה 16:50 (שעון מקומי). לפי כלי התקשורת המקומיים בין הנפגעים ישנם גם ילדים. שניים מההרוגים מתו בזירת הפיצוץ ואילו שישה אחרים מתו מפצעיהם בבית החולים. תשעה מהפצועים במצב קשה.

"המשטרה והרשויות מיהרו לזירה מיד אחרי שהגיעו הדיווחים הראשונים על הפיצוץ וכעת נערכת חקירה", נמסר על ידי המשטרה באמצעות האתר וואיבו, המקבילה הסינית לטוויטר.

גני הילדים בסין כבר שימשו בעבר יעד לפיגועי נקם על ידי מורדים בסין. בעקבות זאת הידקה ממשלת סין את האבטחה במוסדות החינוך ברחבי המדינה. עם זאת, עיתון מקומי שדיווח על התקרית באתר שלו ציטט עדי ראייה שאמרו כי הפיצוץ הגיע ממיכל של גז בישול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ