20 חברי מועצת כפר בפקיסטאן נעצרו בחשד שהורו לאנוס אחות של אנס

למועצת הג'ירגה, המורכבת מזקני הכפר, הגיע אדם שהתלונן כי אחותו בת ה-13 נאנסה על ידי בן דודם. כעונש הורתה המועצה למתלונן לאנוס את אחותו בת ה-17 של החשוד

אי-פי וגרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים17
אי-פי וגרדיאן

משטרת פקיסטאן עצרה 20 חברים במועצת כפר מקומית בחשד שהורו לאנוס נערה כעונש על אונס שביצע אחיה. אונס הנערה בוצע מוקדם יותר החודש בראג'ה ראם שבמוזפארבאד, פרבר של העיר מולטאן במרכז המדינה.

אחיה של הקורבן בת ה-17 חשוד שאנס ילדה בת 13 החודש, שהיא גם בת דודתו. כעונש, מי שאנס את הנערה היה אחיה של קורבן האונס הראשון. מפקד המשטרה המקומית, אחסן יונוס, אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי נערך מצוד אחר שני הגברים. לדבריו, התקרית דווחה קודם כל למרכז זכויות האשה במולטאן ורק אז הגיעה למשטרה.

תושב מקומי מצביע על הבית בו נאנסה הנערה בפרבר של מולטאן, אתמול
תושב מקומי מצביע על הבית בו נאנסה הנערה בפרבר של מולטאן, אתמולצילום: SS MIRZA/אי־אף־פי

ג'ירגות, מועצות המורכבות מזקני הכפר, נחשבות לאמצעי מסורתי ליישוב סכסוכים באזורים נידחים בפקיסטאן, שם בתי משפט ועורכי דין אינם נגישים ואינם זוכים לאמון המקומיים. עם זאת המועצות האלה לא נחשבות לסמכות חוקית והן סופגות ביקורת רבה בגין החלטות שנויות במחלוקת, במיוחד אם אלה קשורות לנשים.

מוכתר מאי, ב-2005
מוכתר מאי, ב-2005צילום: אי־פי

אללה באקש, בכיר במשטרה המקומית, אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי לג'ירגה בכפר הגיע אדם שהתלונן כי אחותו נאנסה על ידי בן דודם. כעונש הורתה המועצה למתלונן לאנוס את אחותו של החשוד – הוראה שבוצעה תוך זמן קצר. "שני הצדדים הגישו זה נגד זה תלונות בגין אונס בתחנת המשטרה המקומית", אמר ראשיד טחים, השוטר המוביל את החקירה.

זוהי לא הפעם הראשונה שמועצת כפר בפקיסטאן מורה על עונש אכזרי כל כך. ב-2002 הורתה מועצת כפר אחרת על אונס קבוצתי של מוכתר מאי, נערה צעירה שבהמשך תבעה את אנסיה בבית משפט. המקרה עורר תשומת לב בינלאומית ובהמשך פתחה מאי בית ספר לילדות כפריות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ