הרשויות בהודו סגרו את המפעל שגרם לכלבים להפוך לכחולים

11 כלבים צבועים כחול נמצאו משוטטים בשבועיים האחרונים במומבאיי. הרשויות, שחקרו את הנושא, מצאו כי הזרמת שפכים לנהר גרמה לשינוי הצבע של הפרווה אך קבעו: הכלבים לא נפגעו מהזיהום

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

הרשויות במומבאיי סגרו את המפעל שהזרים שפכים לא מטופלים לנהר וגרם לצביעתם של אחד עשר כלבים משוטטים בכחול. קבוצת הכלבים בצבע יוצא הדופן נצפתה לראשונה ב-11 באוגוסט, כך דווח בהינדוסטאן טיימס. מאז הדיווחים הראשונים, עודדו אנשי העיר להתלונן על המפעל המזהם בפני הרשויות.

ככל הנראה, הכלבים נצבעו כי שחו בנהר קסאדי המזוהם. "זה היה די מזעזע לראות איך הפרווה הלבנה של הכלבים נצבעת לגמרי בכחול", אמר אראטי צ'אוהאן, ראש התא להגנת החי במומבאיי, "אנחנו מצאנו חמישה כלבים צבועים בכחול, וביקשנו מהרשויות לפעול כנגד המפעל המזהם.

בעמוד הפייסבוק של התא נכתב כי הזיהום משפיע הן על בני אדם, והן על כלבים, ציפורים וזוחלים. מטעם הרשויות נמסר כי הבדיקה במפעל איששה את החשדות כי הזיהום בנהר גורם לכלבים להפוך לכחולים, ולכן הוצא צו לסגירתו המיידית.

הסוכנות לרווחת החיות במומבאיי הצליחה ללכוד את אחד הכלבים ולשטוף אותו, אך לא להסיר ממנו את כל הצבע הכחול. היא ציינה כי הכלב נבדק, ונראה כי מלבד הצבע, לא נראה שהכלב נפגע מהזיהום. 

הנהר קסאדי זורם באחד האיזורים התעשייתיים במומבאיי, ולגדותיו מאות מפעלים. על פי אחד הארגונים האמונים על איכות הסביבה באיזור, ישנם כאלף מפעלים העוסקים בייצור כימיקלים, תרופות ואוכל באיזור זה של מומבאיי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ