רויטרס

מפציצים כבדים של חיל האוויר הרוסי, המסוגלים לשאת נשק גרעיני, טסו השבוע סביב חצי האי הקוריאני, כך הודיעה אתמול (חמישי) משרד ההגנה של רוסיה. הטיסה נערכה בעת שצבאות ארה"ב ודרום קוריאה החלו בתמרון צבאי משותף גדול.

רוסיה, שהודיעה בעבר כי היא מתנגדת בתוקף לפעילות צבאית של ארה"ב בחצי האי הקוריאני, שלחה לטיסה ארוכת הטווח מפציצי טופולב-95 שלוו במטוסי קרב מסוג סוחוי-35 ומטוסי התראה אווירית. המטוסים חלפו מעל האוקיינוס השקט, ים יפן, הים הצהוב וים סין המזרחי, כך מסר משרד ההגנה של רוסיה, שלא פירט כמה מטוסים לקחו בה חלק. מטוסי קרב של דרום קוריאה ויפן הוזנקו ליירט את המפציצים, שנשארו כל העת מעל מים בינלאומיים ותודלקו באוויר.

"העובדה שארה"ב ודרום קוריאה מקיימות תרגיל צבאי וימי נוסף לא מסייעת בהפחתת המתיחות בחצי האי", מסרה דוברת משרד החוץ של רוסיה, מריה זחרובה. לדבריה, "אנחנו מפצירים בכל הצדדים להיות זהירים ככל הניתן. לנוכח ההתעצמות הצבאית באזור, כל צעד פזיז או לא מתוכנן עלול להצית עימות צבאי".

ארה"ב ודרום קוריאה החלו ביום שני בתמרון הצבאי המשותף, שתוכנן לפני זמן רב. צפון קוריאה קראה לתרגיל צעד "חסר אחריות" שעלול לקדם עימות גרעיני בחצי האי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ