אוסטרליה: 61% הצביעו בעד נישואים חד-מיניים וסללו את הדרך לעיגונם בחוק

80% מבעלי זכות ההצבעה מימשו אותה. אף שההצבעה לא מחייבת, ראש הממשלה אמר שהחקיקה בתחום תושלם עד סוף השנה. אוסטרליה עשויה להפוך למדינה ה-26 שמתירה נישואים חד-מיניים

אי-פי וגרדיאן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תומכים בנישואים חד-מיניים חוגגים את התוצאות בסידני, היום
תומכים בנישואים חד-מיניים חוגגים את התוצאות בסידני, היוםצילום: DAVID GRAY/רויטרס
אי-פי וגרדיאן

רוב אזרחי אוסטרליה תומכים בנישואים חד-מיניים, על פי תוצאות הצבעה שפורסמו (רביעי). שיעור ההשתתפות בהצבעה, שהתנהלה באמצעות הדואר, היה 79.5%. 61.6% מהמצביעים תמכו במהלך, לפי הלשכה לסטטיסטיקה של אוסטרליה. 

אף שההצבעה אינה מחייבת, הממשלה הודיעה שתפעל בהתאם לתוצאותיה ותעגן אותן בחקיקה. "אזרחי אוסטרליה הטילו עלינו לבצע זאת. השנה, לפני חג המולד - זו המחויבות שלנו", אמר ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול. הוא כינה את התוצאות מדהימות, והוסיף כי האזרחים "הצביעו 'כן' להוגנות, 'כן' למחויבות ו'כן' לאהבה". אם החקיקה תושלם, אוסטרליה תהפוך למדינה ה-26 שמתירה נישואים חד-מיניים. 

תומכים בנישואים חד-מיניים חוגגים את התוצאות בסידני, היום
תומכים בנישואים חד-מיניים חוגגים את התוצאות בסידני, היום צילום: WILLIAM WEST/אי־אף־פי
תגובה לתוצאות במלבורן

במדינה שיחסים חד-מיניים היו אסורים בה עד 1997, התוצאות הן קו פרשת מים. אלפי תומכים התכנסו בסידני כדי לצפות בהודעה על התוצאות, שהוקרנו על מסך גדול. עם ההכרזה, הם הריעו, התחבקו ובכו. רבים נשאו שלטים כמו "האהבה שלנו אמתית". 

הצבעה באמצעות הדואר מעולם לא נוסתה באוסטרליה, וההליך ספג ביקורת מפעילים למען הקהילה הגאה, שקראו לפרלמנט להכיר בנישואים חד-מיניים ללא סקר. המתנגדים טענו כי התוצאות לא ייצגו כראוי את האוכלוסייה, שכן הצעירים לא משתמשים בדואר רגיל.

ביולי השנה הפרלמנט של גרמניה הצביע בעד הפיכת נישואים חד-מיניים לחוקיים במדינה. ההצבעה בפרלמנט התקיימה שעות ספורות לפני היציאה לפגרת הקיץ, ועוד קודם לה ניכר כי רבים ראו בה אירוע היסטורי. במאי הפכה טייוואן למדינה הראשונה באסיה שמתירה נישואים-חד מיניים. 

תומכים בנישואים חד-מיניים חוגגים את התוצאות בסידני, היום
תומכים בנישואים חד-מיניים חוגגים את התוצאות בסידני, היום צילום: DAVID GRAY/רויטרס

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ