שחקנית הודית חשפה את שדיה במחאה על תרבות ההטרדות המיניות בבוליווד

השחקנית סרי רדי התיישבה חשופת חזה מול בניין נציבות הקולנוע בעיר במרכז הודו ודרשה שינוי בתעשיית הסרטים. המחאה הפכה ויראלית, אבל השינוי ביחס לנשים בהודו השמרנית עוד רחוק

ג'פרי גטלמן, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'פרי גטלמן, ניו יורק טיימס

שחקנית הודית חשפה את שדיה מול נציבות הקולנוע בעיר במרכז המדינה במחאה על תרבות ההטרדות המיניות בתעשיית הסרטים. "אנחנו נשים, או דברים לשחק איתם?" אמרה השחקנית סרי רדי, כשישבה וידיה מכסות את שדיה מול מצלמות רבות שהתכנסו לחזות במחאתה. המשטרה מיהרה לגרשה מהמקום וכעת ייתכן שתואשם בהתערטלות בציבור, המנוגדת לחוק בהודו.

סרטון המתעד את מחאתה של רדי, כפי שפורסם ביוטיוב:

סרטון המתעד את מחאתה של רדי, כפי שפורסם ביוטיוב:

תעשיית הסרטים בהודו - בעיקר בוליווד, אך גם מוליווד, טוליווד וגוליווד שמגיעות מאזורים שונים במדינה - היא הגדולה ביותר בעולם. בעקבות תנועת MeToo#, ששינתה את תעשיית הסרטים בארה"ב, מתחילות גם הנשים בתעשייה בהודו להתלונן על היחס לו הן זוכות באולפנים ועל סט הצילום. רדי, בת 28, היא אחת ממובילות המאבק הזה. לאחרונה היא האשימה את אחד הגברים החזקים והמשפיעים בתעשייה בהטרדה מינית. 

כעת, נשאלת השאלה מה תהיה ההשפעה של המחאה הפרובוקטיבית. רדי איננה שחקנית ידועה ברחבי הודו, והיא החליטה למחות בעיר הידראבד - עיר גדולה אמנם, אבל שתעשיית הסרטים בה איננה משתווה לזו של מומבאיי לדוגמה. התמונות של המחאה אמנם נפוצו במהרה באינטרנט, אך בשלב זה רדי בעיקר סופגת ביקורת מצדם של שחקנים אחרים.

דיפה נריאן, חוקרת בתחום מדע המדינה שפירסמה לאחרונה ספר על מעמד האשה בהודו, טוענת שכדי להצליח, המחאה זקוקה לתמיכתם של גברים בתעשייה. סופר אחר, שמתעסק בסוציולוגיה פוליטית, אמר כי גברים בהודו השמרנית מתקשים לקבל נשים מודרניות. "גברים בתעשיית הסרטים אינם שונים", אמר אשיס ננדי, "הם חושבים שיש להם זכות להטריד מינית נשים שנמצאות בכל סוג של קשר עמם". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ