תינוק נולד בסין - ארבע שנים לאחר ששני הוריו נהרגו בתאונת דרכים

הוריהם של בני הזוג נאבקו על הזכות החוקית להחזיק בעוברים הקפואים שנותרו לאחר ניסיונות הפריה מלאכותית של ילדיהם, והשתמשו באם פונדקאית בלאוס כדי ללדת את הנכד

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תינוק בסין, 2014
תינוק בסין, 2014צילום: ChinaFotoPress via Getty Images

בדצמבר האחרון נולד בן לזוג סיני שנהרג בתאונת דרכים לפני יותר מארבע שנים באמצעות אם פונדקאית, כך פורסם בעיתון הסיני "בייג'ין ניוז". הזוג, שן ג'י וליו שי, ניסה ללדת ב-2013 באמצעות הפריה מלאכותית, וחמישה ימים לפני שהיו אמורים להחזיר את את אחד העוברים המופרים אל ליו, השניים נהרגו בתאונת דרכים.

במשך שלוש השנים שעברו מאז, נאבקו הוריהם של בני הזוג על הזכות החוקית על העוברים המוקפאים. לאחר מאבק משפטי ממושך, זכו ההורים במשמורת החוקית על העוברים, וב-2017 נסעו ללאוס למצוא אם פונדקאית. כיוון שפונדקאות אינה חוקית בסין, ההורים נעזרו בסוכנות פונדקאות מחתרתית.

התינוק נולד בדצמבר בבית חולים בגואנגג'ואו. אימה של ליו קראה לו בשם טיאנטיאן, שמשמעותו "מתוק". בחודש שעבר ציינה משפחתו את מאה ימיו הראשונים במסיבה קטנה. אמה של ליו אמרה כי עיניו של התינוק דומות לאלו של ביתה, אך הוא דומה יותר לאביו.

לאחר לידתו של טיאנטיאן הסבים החדשים עדיין נתקלו בסיבוכים משפטיים; הם נאלצו לעבור בדיקות דנ"א כדי להוכיח את הקשר המשפחתי שלהם לטיאנטיאן וכדי לא לאבד את המשמורת עליו.

הסבים אמרו כי עוד לא חשבו כיצד יספרו לטיאנטיאן על נסיבות לידתו. סבו של טיאנטיאן, אביו של שן, אמר כי עד שטיאנטיאן יתבגר הם יאמרו לו שהוריו נמצאים מחוץ לסין. "מרגע היוולדו, הילד הזה נועד להיות עצוב - לתינוקות אחרים יש אבא ואמא, אבל לו אין", אמר הסב. "ודאי שנסביר לו בעתיד, איך אפשר שלא?", הוא הוסיף.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ