מבקרים בגן חיות בדרום סין רגמו למוות קנגורו בת 12

כמה ימים לפני כן המבקרים בגן החיות בפוג'ו שבדרום סין פצעו קנגורו אחר באורח קשה, וקדמו לכך תקריות נוספות של פגיעה בבע"ח במקום. התנאים בגני החיות בסין מעוררים ביקורת בעולם כבר שנים

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ניו יורק טיימס

מבקרים בגן חיות בדרום סין רגמו למוות קנגורו בת 12 ובתקרית נוספת פצעו קשה קנגורו נוסף. שתי התקריות התרחשו בגן חיות בפוג'ו, עיר הבירה של מחוז פוג'יאן, לפני למעלה מחודש, אך המעשה האלים פורסם רק לאחרונה וגרר גל תגובות נזעמות מרחבי העולם. 

העיתון המקומי "היקסיאה מטרופוליס" ציטט כמה מעובדי גן חיות שהביעו זעזוע מהתנהגותם של המבקרים, שכלל הנראה זרקו לבנים על בעלי החיים בניסיון לגרום להם לנתר. "חלקנו ראינו מבקרים זורקים אבנים, וניסינו לעצור אותם, אבל כשהגענו הם הכחישו שעשו זאת", אמרה וטרינרית שעובדת בגן החיות. הווטרינרית פינתה את החיה למרפאה, ניקתה וחבשה את רגלה, אך הקנגורו מתה מדימום פנימי כמה ימים לאחר מכן. במרפאה הווטרינרית העריכו כי הדימום הפנימי נגרם מפגיעת הלבנים בגופה של הקנגורו. 

דיווחים בתקשורת על הקנגורו הפצוע

כמה ימים לאחר מותה של הקנגורו, התרחשה תקרית דומה באותו גן החיות. בתקרית זו נפצע קשה קנגורו בן 5 מלבנים שנזרקו לעברו. "חלק מהמבקרים חושבים שהם ישנים והם זורקים עליהם אבנים כדי לגרום להם לזוז", הסביר עובד גן החיות בפוג'ו לעיתון מקומי, "הרחקנו את האבנים מאזור התצוגה הסמוך לכלוב של הקנגורו אך הם מביאים אותם ממקום אחר". 

התנאים בגני החיות בסין מהווים סיבה לביקורת בעולם כבר שנים ארוכות. בערים הגדולות, מנסות הרשויות להוביל שיפור רוחבי בתנאים שמוענקים לבעלי החיים הכלואים במתקנים, אך במקרים רבים לא מספיק נעשה כדי להבטיח את שלומם. בעיתון "היקסיאה מטרופוליס" נכתב כי מבקרים בגן החיות בפוג'ו כבר זרקו אבנים בעבר על בעלי החיים. ב-2003 סטודנט מבייגי'נג התיז חומצה גופרתית, המאכלת רקמה חיה, על דובים בגן החיות הגדול בעיר.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ