המשטרה בסין עוזרת להורים למצוא שמות מקוריים לילדיהם

הורים נאבקים למצוא לילדיהם שם ייחודי, משימה מורכבת במדינה המונה יותר ממיליארד בני אדם. המשטרה במחוז גואנגדונג החליטה לסייע - והעלתה מנוע חיפוש לשמות במחוז

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמהות סיניות עם ילדיהן בבייג'ין, ב-2014
אמהות סיניות עם ילדיהן בבייג'ין, ב-2014צילום: JHPHOTO / IMAGINECHINA

המשטרה במחוז גואנגדונג הדרומי בסין הציעה לאזרחים את עזרתה במציאת שמות מקוריים לילדיהם, כך פורסם באתר הסיני Sixth Tone. בשבוע שעבר, המשטרה העלתה פלטפורמה מיוחדת באפליקציית ההודעות הסינית WeChat שמאפשרת לתושבים לחפש במאגרים של המחוז ולבדוק כמה תושבים חולקים את אותו השם.

בסין, לעומת תרבויות אחרות, לא נוהגים להעניק לילדים שמות על בסיס שמות שכבר קיימים במשפחה, והורים מתקשים למצוא שמות ייחודיים במדינה הענקית שאוכלוסייתה גדולה מ-1.3 מיליארד בני אדם. בשנת 2014 השם המלא הפופולרי ביותר לתינוקות היה ז'אנג ויי, ונרשמו כ-290 אלף תינוקות עם השם.

סרטוןן הסבר על שמות סינים

במסורת הסינית, היה מקובל לתת לילדים בני דור אחד במשפחה שמות המתחילים באותה אות. האות היתה נבחרת מתוך שיר שנכתב במיוחד על ידי אחד הבוגרים במשפחה, וכל דור היה מקבל שמות המתחילים באות הבאה בשיר.

דרכים נוספות לבחירת שמות כיום הן בחירתם על סמך אירועים היסטוריים, אמונות מקומיות, תקוות ההורים לעתיד הילד או אפילו דרך החלטת מחולל שמות אינטרנטי - אתרים רבים מציעים להורים להזין נתונים כמו שם המשפחה ותאריך הלידה הצפוי של התינוק, ומספקים הצעות לשמות אפשריים.

גם השפעות זרות עיצבו את הדרך בה הורים מעניקים לילדיהם שם. הורים רבים בוחרים לתת שמות בהשראת שמות מערביים, כמו השם אנקי, שדומה למילה האנגלית Angel. הדרכים המקוריות לבחירת שמות מוגבלות בידי העובדה שזהותו של כל אדם חייבת להירשם בתווים סיניים מקובלים, ואנשים ששפת האם שלהם אינה סינית נדרשים לתרגם את שמם.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ