לקראת חידוש ציד הלוויתנים של יפן, נחשף כי 122 לווייתניות הרות נהרגו

בדו"ח שהגיש גוף המזוהה עם משרד הדיג של יפן, נכתב כי 333 לוויתנים "נדגמו" באמצעות רומח ורימונים. פעילי שימור: זו הוכחה שה"מחקר" של יפן אכזרי ולא נחוץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ציד לווייתנים באיסלנד
ציד לווייתנים באיסלנדצילום: Adam Butler/אי־פי

122 לווייתניות בהריון נהרגו בקיץ במהלך הציד של יפן באוקיינוס הדרומי, כך קובע דו"ח שפורסם היום (רביעי). בציד, שארך 12 שבועות, נהרגו 333 לווייתנים מינקים, בהם 128 נקבות בוגרות, רובן נשאו עוברים, ועוד ו-53 נקבות צעירות. הציד, שנעשה מדי שנה, צפוי להתחדש בחודשים הקרובים. 

"שיעור ההרות של בעלי החיים היה גבוה (95.3%)", נכתב בדו"ח של ארגון המוסד לחוקר יונקים ימיים, המזוהה עם משרד הדיג ביפן, שהוגש לוועדה הבינלאומית לצייד לווייתנים (IWC). עוד נכתב כי לא נצפתה אף חיה מניקה. פעילי שימור רואים במסמך הוכחה לכך שהציד, שטוקיו מגדירה כ"מחקר", קטלני ולא נחוץ.

"הרג של 122 לווייתניות הרות הוא נתון מזעזע וכתב אישום עצוב נגד אכזריות ציד הלווייתנים של יפן", אמרה אלכסייה וולבילוב, בכירה בארגון חברה אנושית עולמית (HSI), "זו הדמיה נוספת, אם היינו צריכים כזו, למבצעי הציד המבעיתים והלא נחוצים, בעיקר כשמחקרים לא קטלניים הוכחו כיעילים".

ב-2014, בית משפט בינלאומי הורה להקפיא את ציד הלווייתנים באוקיינוס הדרומי, וקבע כי תוכנית הציד אינה משרתת מטרות מדעיות. אולם יפן חזרה לצוד באזור לפני שנתיים, תחת תוכנית חדשה שצמצמה את מספר הלווייתנים שנפגעים לכשליש מהמספר בעבר.

"מאמצי המחקר מתחילים שעה לפני הזריחה ומסתיימים שעה לפני השקיעה, מקסימום של 12 שעות ביום", נכתב בדו"ח, "לוויתן אחד או שניים מכל קבוצה נגדמו באופן רנדומלי באמצעות רומח ורימון". עוד נכתב כי הלווייתנים הועברו מיד למכון מחקר על כלי שיט.  

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ