אי-פי

עושרה העצום של משפחת המלוכה בתאילנד, המוערך ביותר מ-30 מיליארד דולר, הועבר באופן רשמי למלך מאהה וג'יראלונגקון, שירש את הכס לאחר מות אביו, בהומיבול אדוליאדג', ב-2016. בהודעה מטעם "סוכנות הרכוש" של משפחת המלוכה נכתב כי הנכסים של הכתר צורפו לאלו האישיים של המלך, וינוהלו מעתה ביחד.

בדירוג של מגזין "פורבס" המשווה בין האנשים העשירים ביותר בעולם, הוערך הונו של המלך אדוליאדג' ביותר מ-30 מיליארד דולר, ונכללו בו הנכסים המוחזקים על ידי סוכנות הרכוש של הכתר. בנו כבר ביסס את שליטתו המוחלטת על הנכסים בשנה שעברה. חלק מניירות הערך בשתי חברות גדולות, שנשלטו על ידי סוכנות הרכוש, כבר הועברו לשליטתו של ג'יראלונגקון.

אביו של וג'יראלונגקון, שמלך לאורך שבעה עשורים, העסיק עובדים מקצועיים שהיו אמונים על רכוש המלך וייצגו את האינטרסים העסקיים של בית המלוכה. המלך החדש רצה להטביע את חותמו, ולכן החליף את אנשי הארמון במקורביו. צ'יראיו איסרנגקון נה איותאיה, שהיה מנכ"ל הסוכנות מאז 1987, הוחלף במארס על ידי מארשל האוויר הראשי (דרגה המקבילה לגנרל) סאטיטפונג סוקווימול, יועץ קרוב של המלך החדש.

בהודעה הרשמית על העברת הרכוש צוין כי בעוד שהסוכנות פטורה ממסים שונים, רכושו האישי של המלך וניירות הערך שהיו בעבר בשליטת הסוכנות נחשבים כרכוש הכתר כעת, ונתונים להליך מיסוי זהה לשל כל אזרח אחר. בין הנכסים העיקריים של סוכנות הרכוש המלכותית נמצאים נדל"ן בבנגקוק, בירת תאילנד, בנק סיאם המסחרי וקבוצת סיאם בטון - חברת ייצור חומרי בנייה גדולה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ