הארץ

ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, ילדה הבוקר (חמישי) בת בבית חולים באוקלנד. היא ובן זוגה קלרק גייפורד בישרו על הלידה באינסטגרם כשהעלו לרשת החברתית צילום עם התינוקת הקטנה. בדרך לחדר המיון מסרה ארדרן את התפקיד לסגנה וינסטון פיטרס. 

"ברוכה הבאה לכפר שלנו", כתבה ארדרן בפוסט שהעלתה לצד הצילום. "מרגישה מאוד בת מזל ללדת תינוקת בריאה במשקל 3.31 ק"ג. תודה רבה לכל האיחולים שלכם ולטוב לבכם. אנחנו באמת מרגישים טוב הודות לצוות הנפלא של בית החולים אוקלנד סיטי".

הכניסה לבית החולים באוקלנד שם ילדה היום ראש הממשלה ג'סינדה ארדרןצילום: STRINGER/רויטרס

בתחילת החודש פרסם משרדה של ארדרן בת ה-37 הודעה המפרטת את תוכניותיה לאחר יום הלידה. "הזוג ישמח לשתף עם הציבור כמה רגעים עם בתם החדשה, אולם יבקש מהתקשורת לכבד את פרטיות בני המשפחה בשבועות שהוקצו להם להיות ביחד לאחר הלידה, ובמהלך רגעים פרטיים", נכתב בהודעה.

לפי התוכנית, לא צפויים ראיונות בלעדיים לתקשורת לפני שארדרן תחזור לעבודה, אולם הזוג יאפשר לצלם את המשפחה ולשאול את ההורים שאלות עם צאתם מבית החולים. ארדרן ביקשה מהתקשורת להוריד ציפיות מהצילומים. "כשראיתי את התמונות של הדוכס והדוכסית מקיימברידג' עם תינוקם החדש, ספרתי לאחור כמה שעות עברו מאז הלידה, ומאז אני מנסה להוריד את הציפיות לכך שאעשה כמותם או אראה כל כך מסודרת כמוה", היא אמרה לעיתונאים לאחרונה.

ארדרן תיקח חופשת לידה של ששה שבועות ותישאר בקשר עם פיטרס, שינהל את ענייני הממשלה היומיומיים, כולל תשובות לשאלות בפרלמנט ומילוי תפקידים רשמיים. ארדרן תייעץ בעניינים חשובים וענייני בטחון לאומי. עם שובה לעבודה, יישאר בן זוגה, שמגיש תוכנית טלוויזיה על דיג, לגדל את ילדתם הראשונה.

ארדרן אמנם איננה מנהיגת המדינה הראשונה שתלד בזמן כהונתה, אך הנשים שעשו זאת לפניה ספורות. בנזיר בהוטו, ראשת ממשלת פקיסטאן, ילדה את ילדה השני בעת כהונתה הראשונה כראשת ממשלה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ