שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אי-פי
ארדרן, בן זוגה ובתם ניב בבית החולים באוקלנד, היום
ארדרן, בן זוגה ובתם ניב בבית החולים באוקלנד, היוםצילום: STRINGER/רויטרס
אי-פי

ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן ובן זוגה קלרק גייפורד הודיעו היום (ראשון) כי קראו לבתם הטרייה ניב (neve). בהופעתה הפומבית הראשונה מאז הלידה אמרה ארדרן: "אני מקווה בעבור הילדות והילדים שהם יוכלו לבחור בעתיד את ההחלטות הנוגעות למשפחתם ולקריירה שלהם על בסיס מה שהם רוצים ושעושה אותם שמחים", והוסיפה: "פשוט".

המנהיגה בת ה-37 ענתה על כמה שאלות עיתונאים בעוד היא אוחזת בבתה בבית החולים באוקלנד, שם ילדה ביום חמישי האחרון. לדבריה, היא ובן זוגה התלבטו במשך חודשים כיצד לקרוא לילדתם, ובחרו לחכות עד שתיוולד לשם כך. שמה המלא של התינוקת הוא ניב טה-ארוהה (Neve Te Aroha) ארדרן גייפורד. היא הסבירה כי לשם ניב ישנן כמה משמעויות, ובהן חוכמה, זוהר ושלג – המתאים לתקופה בה נמצאת ניו זילנד, שבחצי הכדור הדרומי. פירושו של המשך השם, טה-ארוהה, הוא אהבה בלשון המאורית של ניו זילנד. לפיה, חלק זה של השם מסמל את כמות האהבה והנדיבות שאנשים הראו לבני הזוג עוד טרם לידת בתם.

היא הוסיפה כי בזמן שתהיה בחופשת לידה, היא תמצא את דרכה בעולם ההורות. "נעשה כל מה שהורה אחר עושה ונלמד את הניואנסים הקטנים של הדרך בה ניב רוצה לצעוד", אמרה, "ופשוט נבין את הדברים תוך כדי".

בטרם הלידה, ארדרן ביקשה מהתקשורת להוריד ציפיות מהצילומים. "כשראיתי את התמונות של הדוכס והדוכסית מקיימברידג' עם תינוקם החדש, ספרתי לאחור כמה שעות עברו מאז הלידה, ומאז אני מנסה להוריד את הציפיות לכך שאעשה כמותם או אראה כל כך מסודרת כמוה", היא אמרה לעיתונאים.

ארדרן תיקח חופשת לידה של ששה שבועות ותישאר בקשר עם ווינסטון פיטרס, שינהל את ענייני הממשלה היומיומיים, כולל תשובות לשאלות בפרלמנט ומילוי תפקידים רשמיים. ארדרן תייעץ בעניינים חשובים וענייני ביטחון לאומי. עם שובה לעבודה, יישאר בן זוגה, שמגיש תוכנית טלוויזיה על דיג, לגדל את ילדתם הראשונה.

ארדרן אמנם איננה מנהיגת המדינה הראשונה שתלד בזמן כהונתה, אך הנשים שעשו זאת לפניה ספורות. בנזיר בהוטו, ראשת ממשלת פקיסטאן, ילדה את ילדה השני בעת כהונתה הראשונה כראשת ממשלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ