הרשויות בתאילנד במרוץ להשלים את ההכנות לחילוץ הנערים מהמערה לפני המונסון

מתאם בצוות החילוץ מסר כי לאחר הסערה הצפויה בסוף השבוע חילוץ 12 הנערים ומאמנם יהפוך כמעט בלתי אפשרי. הלכודים, שאינם יודעים לשחות, החלו מתרגלים חבישת מסיכות צלילה

גרדיאן והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיעוד חדש של הלכודים במערה, אתמול
גרדיאן והארץ

הרשויות בתאילנד מתאמצות להשלים את ההכנות למבצע חילוץ הנערים מהמערה לפני הגשמים הצפויים בסוף השבוע, כך מסר היום (רביעי) מתאם בצוות החילוץ הבינלאומי. לדבריו, חילוץ 12 הנערים ומאמנם יהפוך לאחר מכן בלתי אפשרי לכמה חודשים. עם זאת, על אף תחזית מזג האוויר הסוער החילוץ אינו צפוי להתבצע היום.

תיעוד חדש מהמערה:

בנוסף, הבכיר התאילנדי האחראי על חילוץ קבוצת הכדורגל מסר שהנערים החלו מתאמנים בלבישת מסיכות צלילה ובתרגול נשימה. אחד הצוללנים שמשתתפים במבצע מסר ל-BBC כי אף אחד מהנערים לא יודע לשחות או לצלול. אם תוכנית החילוץ בצלילה תצא לפועל, הנערים עשויים להידרש לעבור בצלילה מסלול של עד 2.5 קילומטרים בתנאים קשים. מקורות רשמיים מסרו כי לצד צלילה, נשקלו דרכים נוספות לחילוץ. 

בד בבד, חובשים החלו נערכים לתרגול ניסיון חילוץ בכניסה למערה. אתמול הודיע צבא תאילנד כי 13 הלכודים עלולים להישאר לכודים שבועות עד חודשים במערה. אם מפלס המים יעלה בעקבות הגשמים, הם ינותקו מהכניסה למערה ולא יוכלו לקבל אספקה.

ייתכן שהקבוצה תחולץ בכמה שלבים. מושל המחוז אמר כי "ייתכן שכל ה-13 לא יצאו באותו זמן. אם התנאים מתאימים ואחד מהם מוכן לחלוטין – הוא יחולץ", אמר. לדבריו, הרשויות מעריכות את מצב הנערים מדי יום, וחילוצם יופסק אם יסכן אותם.

הנערים, בני 11 עד 16, ומאמנם בן ה-25 נלכדו במערה לפני יותר מעשרה ימים, לאחר שגשמים כבדים הציפו את מתחם המערות הסבוך תאם לואנג נאנג נון שבמחוז צ'אנג ריי בצפון תאילנד. בחיפושים לקחו חלק גם אנשי יחידת הקומנדו של חיל הים התאילנדי, צוללנים בריטים וכוחות מיוחדים מארה"ב.

הקומנדו התאילנדי הודיע כי כל 13 חברי הקבוצה מקבלים טיפול רפואי. הגיעו אליהם רופא ואחות, והם מקבלים מזון עתיר אנרגיה ומינרלים. הרשויות מסרו כי הנערים יקבלו מזון שיספיק לארבעה חודשים, ובכלי תקשורת בתאילנד משערים שנשקלת האפשרות להמתין עד סוף עונת הגשמים לפני חילוצם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ